آیا نیروهای کانادایی به افغانستان باز خواهند گشت؟

به گزارش تور ترکیه ارزان، دولت کانادا با وجود عدم تمایل مردم این کشور برای اعزام نظامیان بیشتر به افغانستان محتمل است که به درخواست دبیرکل ناتو پاسخ مثبت دهد.

آیا نیروهای کانادایی به افغانستان باز خواهند گشت؟

برای دریافت خدمات ویزای مولتی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش دفتر منطقه ای تور ترکیه ارزان به نقل از اوتاوا سیتیزن؛ ناتو از کانادا درخواست خواهد نمود تا بار دیگر اعزام نیروهای خود به افغانستان را برای مقابله با طالبان آنالیز کند. ناتو در نظر دارد تا با اعزام نیروهای بیشتر نیروهای افغان را در مقابل مخالفان مسلح دولت افغانستان تقویت کند.

این در حالی است که ترامپ اعزام 5000 نیروی بیشتر را در دست آنالیز دارد. همچنین نخست وزیر استرالیا نیز گفته که درخواست ناتو برای اعزام نیروهای بیشتر را دریافت نموده است.

با این حال، آلمان درخواست اعزام نیروهای بیشتر را رد نموده است.

ینس استولتنبرگ پیش از این اظهار نموده بود که درخواست افزایش چند هزار نفری نظامیان خارجی را از فرماندهان ناتو در افغانستان دریافت نموده است. این سربازان بیشتر نقش مشورتی و آموزشی خواهند داشت.

کانادا سال 2014 به حضور نظامی خود با 158 کشته در افغانستان انتها داد همچنین در مدت حضور این کشور یک دیپلمات و خبرنگار کانادایی نیز کشته شدند و دو هزار سرباز این کشور نیز زخمی شدند.

در حال حاضر تنها تعداد کمی از نیروهای کانادایی در افغانستان برای ایجاد امنیت سفارت این کشور در کابل حضور دارند.

ناتو 13 هزار نیرو در افغانستان دارد که بیشتر این نیروها را نظامیان آمریکایی تشکیل می دهند. 1500 نفر از نیروهای ویژه آمریکا نیز به انجام عملیات علیه مخالفان مسلح دولت افغانستان و داعش مشغول هستند.

با توجه به عدم تمایل مردم کانادا برای اعزام نیروهای این کشور دولت کانادا نیز تمایل زیادی به اعزام نیرو به افغانستان را ندارد.

اگرچه نیروهای ویژه کانادا می توانند نقش مهمی را در افغانستان به عهده داشته باشند.

استولتنبرگ به طور ویژه به احتیاج بر آموزش تیم های نیروهای ویژه تاکید دارد. نیروهای ویژه کانادا پیش از این، ایفای این نقش را بر عهده داشتند.

با این حال اعزام تیم کوچکی از نیروهای ویژه کانادا ممکن است ناتو و ترامپ را راضی نموده و برای مردم و حامیان دولت لیبرال کانادا نیز قابل قبول باشد.

.

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید .

منبع: تسنیم
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 518

به "آیا نیروهای کانادایی به افغانستان باز خواهند گشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا نیروهای کانادایی به افغانستان باز خواهند گشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید