استقرار نیروی زمینی ارتش در گلوگاه های 6 استان کشور

به گزارش تور ترکیه ارزان، یگان های نزاجا برای مقابله با کرونا در گلوگاه استان های قم، گیلان و شش استان دیگر مستقر شدند.

استقرار نیروی زمینی ارتش در گلوگاه های 6 استان کشور

به گزارش خبرنگاران، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران که به منظور بازدید از مراحل کار و اقدامات یگانهای نزاجا در مقابله با شیوع کرونا در قم حضور دارد، در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به برگزاری رزمایش لبیک یا امام خامنه ای 98 از سوی نیروی زمینی ارتش، گفت: رزمایشی که در حال برگزاری است در راستای اجرای اوامر فرمانده معظم کل قوا و به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کروناست.

  • آمادگی هوانیروز ارتش برای کمک به ضدعفونی سازی شهرها

وی با بیان اینکه پیش از برگزاری این رزمایش نیروی زمینی ارتش اقداماتی برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا داشته است، ادامه داد: با برگزاری این رزمایش فعالیت های نیروی زمینی ارتش برای مقابله با ویروس کرونا ساماندهی و برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا از تجهیزات جدید و ابداعی استفاده شده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه در برگزاری این رزمایش 5 اقدام خاص در حال انجام شدن است، اولین اقدام را کنترل و پایش در گلوگاه های ورودی برخی از استان های کشور اعلام کرد و گفت: پرسنل نیروی زمینی ارتش در گلوگاه های استان های هدف (قم و گیلان) و برخی از استان هایی که استانداران آنها درخواست کرده اند (اصفهان، شیراز، خوزستان،کرمانشاه، خراسان رضوی و خراسان جنوبی) مستقر شده اند و به پایش و کنترل اقدام می کنند و خودروهایی که وارد این شهر می شوند نیز ضدعفونی می کنند.

وی اعلام کرد: کادر پزشکی نیروی زمینی در مبادی ورودی این استانها حضور دارند و اگر فرد مشکوکی مشاهده شود با هماهنگی خانواده، آن فرد به اولین مرکز بهداشتی و درمانی اعزام می شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش دومین اقدام این نیرو برای مقابله با شیوع بیشتر کرونا را ضدعفونی شهرها اعلام کرد و گفت: در حدود 262 شهر کشور نیروی زمینی به ضدعفونی معابر و شهرها اقدام می کند که این کار به صورت مداوم و در بازه زمانی مشخص انجام می شود.

وی ادامه داد: اقدام سوم نیروی زمینی در این رزمایش استقرار پست های پایش و کنترل بیمار در نقاط مختلف شهرهای بزرگ است به طور نمونه در استان قم در 30 نقطه مستقر شده ایم و در مجموع در کل کشور 420 نقطه را برای این کار پیش بینی کرده ایم.

امیر حیدری گفت: در این رزمایش علی رغم اینکه برخی از بیمارستان های نیروی زمینی که برای درمان بیماران کرونایی اختصاص داده شده پیش بینی ایجاد 28 بیمارستان صحرایی نیز اجرا شده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: اولین بیمارستان صحرایی در قم ایجاد شده که 500 تختخواب نیز برای این بیمارستان پیش بینی شده است.

امیر حیدری درباره زمان برگزاری این رزمایش گفت: تا زمانی که این ویروس ریشه کن نشود این رزمایش ادامه خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1049

به "استقرار نیروی زمینی ارتش در گلوگاه های 6 استان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار نیروی زمینی ارتش در گلوگاه های 6 استان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید