اعتراض رسمی چین به آمریکا به دلیل تمدید نکردن معافیت خرید نفت از ایران

به گزارش تور ترکیه ارزان، وزارت امورخارجه چین بیان کرد که به طور رسمی به آمریکا به دلیل تصمیم اخیرش مبنی بر عدم تمدید معافیت خرید نفت از ایران اعتراض نموده است.

اعتراض رسمی چین به آمریکا به دلیل تمدید نکردن معافیت خرید نفت از ایران

به گزارش تور ترکیه ارزان به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه (امروز) اعلام نمود که اعتراض رسمی خود را به آمریکا به دلیل توقف اعطای معافیت از تحریم های نفتی ایران ارائه داده است. مسئله دیگری که به روابط پیچیده فعلی میان پکن و واشنگتن افزوده شده است.

چین بزرگ ترین خریدار نفت ایران است و حدود 585 هزار و 400 بشکه از ایران خریداری می نماید که در مجموع شش درصد از نیازهای چین به نفت را تأمین می نماید.

چین یکی از هشت کشوری است که آمریکا پس از بازگرداند تحریم ها علیه ایران به عنوان بخشی از تصمیمش در خروج از توافق هسته ای، آنها را از این تحریم ها مستثنی کرد و به آنها اجازه داد به صورت محدودتر به واردات نفت ایران ادامه دهند.

سخنگوی وزارت امورخارجه چین پس از انتشار این خبر گفت: پکن به طور جدی با تحریم های یک جانبه آمریکا مخالف است. این تصمیم واشنگتن بی ثباتی در خاورمیانه و بازار جهانی نفت را تشدید خواهد نمود.

با تور چین سفر کنید.

وی ادامه داد: ما از آمریکا می خواهیم تا رویکردی مسئولانه اتخاذ و نقشی سازنده ایفا نماید، نه اینکه عکس آن را انجام دهد.

سخنگوی وزارت امورخارجه چین با تاکید بر اینکه روابط تجاری تهران و پکن در چارچوب قوانین بین المللی و مشروع است از آمریکا خواست تا به منافع و نگرانی های چین احترام بگذارد و تصمیمی نگیرد که منافع پکن را به خطر می اندازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 خرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 303

به "اعتراض رسمی چین به آمریکا به دلیل تمدید نکردن معافیت خرید نفت از ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض رسمی چین به آمریکا به دلیل تمدید نکردن معافیت خرید نفت از ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید