افزایش خشونت علیه زنان در پی قرنطینه کرونایی فرانسه

به گزارش تور ترکیه ارزان، با اعمال مقررات محدودیت تردد توسط دولت فرانسه و تاکید بر ماندن مردم در خانه ها با هدف کاهش شیوع کرونا، شبکه خبری فرانس 24 گزارش داد: میزان خشونت علیه زنان در این کشور به دلیل قرنطینه مردم در خانه هایشان افزایش یافته است.

افزایش خشونت علیه زنان در پی قرنطینه کرونایی فرانسه

دولت فرانسه از تاریخ سه شنبه 27 اسفند محدودیت های گسترده ای در زمینه تردد شهروندان فرانسوی اعمال نموده است. اما ماندن زوج های فرانسوی در منزل، تبعات ناخواسته ای هم در پی داشته است.

بر اساس گزارش شبکه فرانس 24، قرنطینه کرونایی باعث شده است تا زنان فرانسوی که قربانی خشونت های خانگی بوده اند، بیش از پیش مورد آزار و اذیت و تهدید شوهران خود قرار بگیرند.

این گزارش به نقل از ماری فرانس هیریگوین زن روانکاو فرانسوی نوشت: از زمان آغاز قرنطینه خانگی در فرانسه، تماس های زنان فرانسوی که مورد ضرب و شتم شوهرانشان قرارگرفته اند، افزایش یافته است.

این روانکاو فرانسوی می گوید: مردانی که با زنان خود با خشونت رفتار می نمایند، اساسا افرادی با شرایط روانی شنماینده و متزلزل هستند که نمی توانند استرس و فشارهای عصبی را تحمل نمایند و قرنطینه باعث شدیدتر شدن مشکل در این افراد می گردد.

این موضوع به طور جدی موجب نگرانی مدافعین حقوق زنان در فرانسه شده است.

خانم کارولین دو هاس عضو شورای فمنیستی ما همه زنان در این رابطه اظهار داشته است: در زمان بحران ها همواره خشونت ها علیه زنان افزایش می یابد. در خصوص زوج های در شرایط قرنطینه، این خشونت ها می تواند به صورت فیزیکی، روحی و جنسی باشد و حتی منجر به قتل زنان نیز بگردد.

دولت فرانسه نیز درباره افزایش خشونت علیه زنان در زمان قرنطینه اظهار نگرانی نموده است.

به همین دلیل خانم مارلن شیاپا، عضو کابینه و مسئول تساوی زنان و مردان در دولت فرانسه، شماره تلفنی را برای یاری به زنان قربانیان خشونت در زمان قرنطینه کرونایی اعلام نموده است که به طور 24 ساعته آماده دریافت تماس های این دسته زنان فرانسوی است.

این عضو کابینه همچنین سایتی را برای دریافت گزارش زنانی که در معرض خشونت شوهرانشان قرار دارند اعلام نموده است.

البته بعضی از فعالان حقوق زنان این اقدام دولت را ناکارآمد دانسته اند چرا که در زمان قرنطینه عملا این زنان با توجه به حضور همسران خود در منزل، امکان استفاده از تلفن یا ابزارهای ارتباطی دیگر را نخواهند داشت.

این کنشگران اجتماعی تاکید می نمایند که در زمان قرنطینه، زنانِ قربانی خشونت امکان خروج از منزل و رفتن به نزد اقوام و دوستان را هم ندارند.

مصرف الکل توسط شوهران این زنان نیز افزایش یافته که خود عاملی اصلی در افزایش میزان این خشونت ها است.

فعالان حقوق زنان در فرانسه از دولت این کشور خواسته اند تا محل های امنی را برای اسکان زنان قربانی خشونت در نظر بگیرد. از چند ماه پیش، بحث خشونت علیه زنان در فرانسه به یکی از مسائل و معضلات جدی در این کشور تبدیل شده است. بر طبق آمارهای رسمی، سالیانه دهها زن فرانسوی توسط شوهرانشان به قتل می رسند.

فرانسه سه شنبه هفته گذشته برنامه تعطیلی بسیاری از اماکن عمومی را به اجرا گذاشت. طبق این برنامه مسافرت ها و حضور شهروندان در خیابان ها محدود شده و فقط در صورت ضرورت، انجام سفر یا حضور در خیابان امکان پذیر است.

وزارت بهداشت فرانسه نیز در تازه ترین گزارش خود بیان کرد که در 24 ساعت گذشته 112 نفر دیگر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جانشان را از دست دادند و بدین ترتیب، تعداد جان باختگان در این کشور به 674 تن رسید.

همچنین در همین مدت یک هزار و 559 مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شدند و تعداد مبتلایان در این کشور به 16 هزار و 18 نفر افزایش یافت.

مجلس فرانسه همچنین با اعلام وضع اضطراری بهداشتی، اختیارات گسترده تری به دولت این کشور برای مقابله با ویروس کرونا داده است.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا رااینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1055

به "افزایش خشونت علیه زنان در پی قرنطینه کرونایی فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش خشونت علیه زنان در پی قرنطینه کرونایی فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید