افزایش شکایت از پلیس فرانسه به دلیل رفتارهای خشونت آمیز

به گزارش تور ترکیه ارزان، شکایت از نیروی پلیس فرانسه عمدتاً به دلیل رفتارهای خشونت آمیز افزایش 23 درصدی داشته است.

افزایش شکایت از پلیس فرانسه به دلیل رفتارهای خشونت آمیز

به گزارش گروه بین الملل تور ترکیه ارزان و به نقل از یورونیوز، گزارش سال 2019 میلادی بازرس کل پلیس ملی فرانسه (IGPN) مشهور به پلیس پلیس های فرانسه حاکی از آن است که میزان شکایت از نیروهای پلیس این کشور در سال 2019 میلادی 23.7 درصد افزایش یافته است و بیش از نیمی از این شکایت ها نیز به دلیل رفتار خشونت آمیز ماموران پلیس بوده است.

بر اساس این گزارش، آنالیز پرونده های انضباطی داخلی پلیس نشان دهنده آن است که در مجموع در سال 2019 میلادی 19 نفر در سراسر این کشور در جریان اقدامات پلیس کشته و 117 نفر نیز زخمی شده اند. از 19 مورد مرگ به ثبت رسیده، دست کم 8 مورد در نتیجۀ استفاده مستقیم پلیس از سلاح گرم بوده است.

یک سال پیش از آن یعنی در 2018 میلادی 17 نفر در جریان مداخلات پلیس کشته شده بودند.

این گزارش ضمن تأکید بر اینکه قصد ندارد به اقدامات منجر به جرح یا مرگ توسط نیروهای پلیس مشروعیت دهد، اعلام می دارد: در بیش از یک سوم پرونده ها، مرگ در نتیجۀ رفتار تهاجمی مستقیم فرد علیه پلیس یا به دلیل شرایط جسمانی او (داشتن بیماری، مصرف الکل یا مواد مخدر و ...) روی داده است.

88 درصد از مصدومیت ها یا رفتارهای منجر به مرگ نیز در منطقه ای خارج از مقر پلیس روی داده است.

اعمال خشونت برای حفظ نظم عمومی

گزارش همچنین حاکی از آن است که 53 مصدومیت در جریان عملیات پلیس فرانسه برای مقابله خشونت های شهری روی داده است؛ این رقم در سال 2018 میلادی 90 مورد بوده است.

گزارش تاکید دارد که اگرچه این میزان مصدومیت ها در مقایسه با یکسال پیش از آن 41 درصد کاهش یافته است، اما صدمات جسمی حاصل از کوشش پلیس برای مدیریت نظم عمومی 45 درصد از کل مصدومیت ها را تشکیل می داده است... مداخلات پلیس و عملیات قضایی نیز عامل به ترتیب 27 درصد و 12 درصد از کل مصدومیت های روی داده است.

نیمی از جراحات یا به عبارت دیگر 48 درصد از موارد مصدومیت ها بدون استفاده از اسلحه گرم روی داده است.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که استفاده از سلاح گرم توسط مأموران پلیس در این سال، نسبت به سال 2018 میلادی کاهش یافته (303 مورد استفاده از سلاح گرم در 751 پرونده درگیری) و شلیک به سمت خودروها یا راننده هایی که پلیس را هدف گرفته اند و جانشان را به خطر انداخته اند نیز دلیل وقوع 153 مورد از مصدومیت ها بوده است.

اخراج پلیس ها به دلیل نقض قوانین

در سال 2019 میلادی پلیس پلیس های فرانسه 224 مورد تحقیق داخلی برای آنالیز تخلفات مأموران پلیس انجام داده است، این رقم یکسال پیش از آن 290 تحقیق بوده است.

اگرچه تعداد این پرونده ها در سال 2019 کاهش یافته اما پرونده های تحقیق در این سال از پیچیدگی های بیشتری برخوردار بوده است.

پس از انجام این تحقیقات در مجموع 630 مورد نقض وظیفه به اثبات رسیده و مجازات هایی از اخطار ساده گرفته تا اخراج پیشنهاد شده است. در این سال 39 نیروی پلیس به دلیل انجام این تخلفات اخراج شده اند؛ این رقم یکسال پیش از آن 100 پلیس بوده است.

در گزارش پلیس پلیس های فرانسه به اتهامات مربوط به نژادپرستی که در مرکز اعتراضات اخیر فرانسه نیز هست، اشاره ای نشده است.

با این حال با توجه به گزارشی که پیش از این از سوی فردریک وو، مدیرکل پلیس ملی فرانسه اعلام شده بود، شمار تحقیقات قضایی که با این موضوع علیه پلیس فرانسه اجرا شده کاهش یافته و از 48 مورد در سال 2018 میلادی به 30 مورد در سال 2019 میلادی رسیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1228

به "افزایش شکایت از پلیس فرانسه به دلیل رفتارهای خشونت آمیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شکایت از پلیس فرانسه به دلیل رفتارهای خشونت آمیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید