افزایش صادرات بنزین اروپا به خاورمیانه پس از حملات سعودی

به گزارش تور ترکیه ارزان، صادرات بنزین از اروپا به خاورمیانه و آسیا پس از حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی که فراوری پالایشگاه های این کشور را فلج کرد، در هفته جاری افزایش پیدا می نماید.

افزایش صادرات بنزین اروپا به خاورمیانه پس از حملات سعودی

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش تور ترکیه ارزان، آمار کشتیرانی نشان می دهد بیش از 400 هزار تن بنزین و مواد بنزین در یک هفته گذشته برای بارگیری بین 21 تا 26 سپتامبر از شمال غرب اروپا با گزینه تحویل به منطقه خلیج فارس ثبت شده اند. این جریان معادل حدود 500 هزار بشکه در روز است.

مقصد این محموله ها تعیین نیست اما معامله گران اظهار نموده اند که شرکت نفتی دولتی آرامکوی سعودی به دنبال خرید حجم بالایی از فرآورده های نفتی است.

طبق آمار شرکت ورتکسا، صادرات بنزین و مواد بنزین اروپا به عربستان سعودی در پنج ماه نخست سال جاری 60 هزار بشکه در روز بود.

این شرکت در یادداشتی گفت محموله های بنزین که هفته جاری از اروپا به مقصد خاورمیانه ثبت سفارش شدند ممکن است راه را برای ورود بنزین اروپایی بیشتری به عربستان سعودی هموار نمایند.

بر اساس گزارش رویترز، معامله گران می گویند ثبت سفارش محموله ها مربوط به افزایش شدید تقاضا پس از حملات 14 سپتامبر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی است که حدود یک میلیون بشکه در روز ظرفیت پالایش نفت این کشور را فلج نموده است.

در این بین، یک منبع مطلع از جدیدترین تحولات به رویترز گفت: عربستان سعودی حدود 75 درصد از فراوری نفت خام خود را پس از حملات شنبه گذشته احیا نموده است. فراوری نفت عربستان سعودی از میدان نفتی خریص اکنون به بیش از 1.3 میلیون بشکه در روز رسیده و فراوری تاسیسات ابقیق حدود سه میلیون بشکه در روز است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 579

به "افزایش صادرات بنزین اروپا به خاورمیانه پس از حملات سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش صادرات بنزین اروپا به خاورمیانه پس از حملات سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید