انتقاد استرالیا از عدم همکاری اندونزی برای مقابله با قاچاق انسان

به گزارش تور ترکیه ارزان، خبرنگاران: نخست وزیر استرالیا مقام های اندونزی را به اتخاذ موضع نامناسب و غیر سازنده در قبال مقابله با قاچاق انسان متهم کرد و از جاکارتا خواست تا در این موضع تجدیدنظر کند.

انتقاد استرالیا از عدم همکاری اندونزی برای مقابله با قاچاق انسان

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از صدای روسیه؛ انتقاد تونی ابوت نخست وزیر استرالیا از عدم همکاری اندونزی برای جلوگیری از قاچاق انسان در حالی است که افشای اسناد مربوط به جاسوسی نهادهای اطلاعاتی استرالیا از رئیس جمهور اندونزی و همسرش موجب بروز تنش های شدیدی در روابط دو کشور شده و اندونزی سطح روابط سیاسی خود با استرالیا را به پایین ترین حد از دهه 1990 میلادی کاهش داده است.

بر اساس این گزارش تونی ابوت از مقام های جاکارتا خواسته است تا بار دیگر همکاری های خود در زمینه مهاجرت پناهجویان خارجی و جلوگیری از قاچاق انسان را از سر بگیرد.اندونزی ماه گذشته پس از افشای اسناد ادوارد اسنودن پیمانکار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا همکاری خود با استرالیا در زمینه مقابله با قاچاض انسانی و مهاجرت غیر قانونی را متوقف نموده است. افشای اسناد جاسوسی استرالیا از اندونزی موجب بروز یکی از بدترین بحران های سیاسی در روابط دو کشور شده است.

اندونزی همچنین همکاری های نظامی و تجاری خود را با استرالیا به حالت تعلیق درآورده است. تونی ابوت تاکید نمود، بی شک قطع همکاری مقام های اندونزی غیر سودمند و مضر خواهد بود. با توجه به اینکه قاچاق انسان در اندونزی و استرالیا یک جرم به شمار می رود، این همکاری باید هر چه سریعتر از سر گرفته گردد.

قاچاق انسان و مهاجرت غیر قانونی یکی از مهمترین مسائل در جامعه استرالیا به شمار می رود و تونی ابوت در مبارزات انتخاباتی خود قول داده بود تا با این مساله به شدت مقابله کند.وزیر خارجه استرالیا نیز هفته گذشته به جاکارتا سفر کرد تا ضمن ابراز تاسف از تنش های به وجود آمده در روابط دو کشور، اعتماد مقام های اندونزی را جلب کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 507

به "انتقاد استرالیا از عدم همکاری اندونزی برای مقابله با قاچاق انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد استرالیا از عدم همکاری اندونزی برای مقابله با قاچاق انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید