انگلیس در واکنش به روسیه، نیروی نظامی در قطب شمال مستقر می کند

به گزارش تور ترکیه ارزان به نقل از اسپوتنیک، گوین ویلیامسون، وزیر دفاع انگلیس اعلام کرده است که در قالب اجرای استراتژی دفاعی شمالگان تعداد 800 نیروی نظامی و دریایی را در پایگاه نظامی جدید در شمال نروژ مستقر خواهد کرد.

انگلیس در واکنش به روسیه، نیروی نظامی در قطب شمال مستقر می کند

این طرح که در نوع خود بزرگترین از زمان جنگ جهانی به شمار می رود قرار است از زمستان 2019 و با همکاری نیروهای هلندی و 3 هزار کماندو و نیروهایی از ناتو به مدت 10 سال انجام شود و مجموع نظامیان مستقر در پایگاه های نظامی شمالگان را به 40 هزار نفر برساند.

وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه با تلگراف اجرای این طرح را همزمان با افزایش تحرکات روسیه در شمالگان عنوان کرده و گفته است که مجلس نمایندگان استراتژی دفاعی شمالگان را بدلیل نگرانی از افزایش تحرکات روسیه در حیات خلوت لندن دنبال می نماید.

وزیر دفاع انگلیس در این مصاحبه گفت: اگر کشورش بخواهد از خود محافظت کند لازم است تا حیات خلوت خود را نیز تحت نظر داشته باشد. روسیه در حال حاضر پایگاه های خود را که پس از فروپاشی شوروی بسته شده بودند، بازگشایی کرده است و فعالیت های زیردریایی متعددی را در منطقه دنبال می نماید که این شرایط بسیار مشابه دوران جنگ سرد است.

ماه میلادی گذشته نیز سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه با انقتاد از افزایش تحرکات برخی کشورها در قطب شمال، منافع روسیه در این منطقه را با هدف مقابله با تهدیدات بسیار مهم ارزیابی کرده بود.

تنش در روابط لندن و مسکو از ماه مارس یعنی حدود شش ماه پیش به این سو و پس از مسمومیت شیمیایی یک مقام امنیتی سابق روسی در لندن به طرز بی سابقه ای افزایش یافته و انگلیس با طرح اتهاماتی دستگاه های امنیتی روسیه را به دخالت و طرح ریزی در این ماجرا متهم می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 بهمن 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 193

به "انگلیس در واکنش به روسیه، نیروی نظامی در قطب شمال مستقر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس در واکنش به روسیه، نیروی نظامی در قطب شمال مستقر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید