اکونومیک تایمز عنوان نمود؛ آیا اوپک پلاس در زورآزمایی باکرونا برنده می گردد؟

به گزارش تور ترکیه ارزان، خبرنگاران: پس از افزایش دخایر نفت در آمریکا و به دلیل افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا، قیمت نفت در روز پنج شنبه کاهش پیدا کرد.

اکونومیک تایمز عنوان نمود؛ آیا اوپک پلاس در زورآزمایی باکرونا برنده می گردد؟

به گزارش تور ترکیه ارزان و به نقل از اکونومیک تایمز، با افزایش ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت به زیر 40 دلار در هر بشکه سقوط کرد. یکی دیگر از عوامل این کاهش قیمت، افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا است چرا که باعث نگرانی در خصوص بهبود تقاضا در بازار شده است.

ذخایر نفت آمریکا به 1.5 میلیون بشکه افزایش یافته است. این خبر باعث کاهش قیمت نفت در روز چهارشنبه شد. معیار جهانی نیز در روز چهارشنبه 5.4 درصد سقوط کرد. اما فرایند کاهش قیمت نفت در روز پنج شنبه نیز ادامه داشته است. قیمت نفت خام برنت با 0.5 درصد کاهش به 40.12 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز 1.3 درصد کاهش یافت و به قیمت 37.52 دلار در هر بشکه معامله شد.

بازار نفت و سهام به دلیل افزایش همه گیری کرونا تحت فشار قرار گرفته اند. تعداد موارد ابتلا در آمریکا به شدت رو به افزایش است. استرالیا نیز از بیشترین افزایش روزانه ابتلا به ویروس در دو ماه اخیر اطلاع داد. صندوق بین المللی پول در روزگذشته بیان کرد رکود مالی جهانی عمیق تر از پیش بینی های قبلی خواهد بود. علیرغم کوشش گروه اوپک پلاس مبنی بر کاهش فراوری نفت در جهت افزایش قیمت، شیوع مجدد ویروس کرونا بر روی تقاضای نفت اثر منفی خواهد گذاشت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1261

به "اکونومیک تایمز عنوان نمود؛ آیا اوپک پلاس در زورآزمایی باکرونا برنده می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکونومیک تایمز عنوان نمود؛ آیا اوپک پلاس در زورآزمایی باکرونا برنده می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید