تشخیص ویروس کرونا در 15 دقیقه

به گزارش تور ترکیه ارزان، دانشگاه نانکای چین از دستیابی به موفقیت در تهیه یک کیت تست سریع جدید برای ویروس کرونا خبر داده که می تواند ظرف 15 دقیقه عفونت را در بین بیماران مشکوک تشخیص دهد.

تشخیص ویروس کرونا در 15 دقیقه

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرزگاری فارس به نقل از شینهوا، دانشگاه نانکای چین از دستیابی به موفقیت در تهیه یک کیت تست سریع جدید برای ویروس کرونا خبر داد که می تواند ظرف 15 دقیقه عفونت را در بین بیماران مشکوک تشخیص دهد.

محصول جدید تشخیص ویروس با نام (Novel Coronavirus (2019-nCoV کیت تشخیص آنتی بادی IgM / IgG، توسط دانشگاه نانکا و به همراه جمعی از متخصصان دیگر دانشگاه های چین و شرکت های بیو دارویی تولید شده است.

این دانشگاه در بیانیه ای گفت: کیت آزمایش می تواند زمان آزمایش را کوتاه کند، عمل آسان تر و سریع تری داشته باشد و با تشخیص سریع بیماران مشکوک و غربالگری در محل شمار افراد در خطر را کاهش دهد.

هفته گذشته، وزارت علوم و فناوری چین پروژه های تحقیقاتی را در مورد کیت های تست سریع تشخیص کرونا ویروس درخواست کرد و گفت که معرف های فعلی زمان زیادی می برد و عملیات پیچیده ای نیز دارد. آنها قادر به پاسخگویی به نیازهای سریع آزمایش برای بیماران مشکوک و عفونت های بدون علامت نیستند.

تعدادی از تیم های تحقیقاتی در سراسر چین در حال توسعه این کیت هستند تا تلاش برای کاهش شمار مبتلایان ادامه پیدا کند.

دانشگاه نانکا گفته است که این کیت آزمایش به زودی در پیشگیری و کنترل اپیدمی استفاده خواهد شد؛ این دانشگاه یک دانشگاه کلیدی چند رشته ای است که مستقیما تحت نظارت وزارت آموزش قرار گرفته است و در تیانجین در ساحل دریای بوهای واقع شده است.

https://www.xinhuanet.com/english/2020-02/17/c-138791386.htm

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 987

به "تشخیص ویروس کرونا در 15 دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص ویروس کرونا در 15 دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید