تشکیل کمیته تجدید نظر و رسیدگی به شکایات در وزارت بهداشت

به گزارش تور ترکیه ارزان، در جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر محمدعلی کی نژاد که در محل دبیرخانه این شورا برگزار گردید، مقرر شد کمیته تجدید نظر و رسیدگی به شکایات توسط هیئت مرکزی جذب وزارت بهداشت تشکیل گردد.

تشکیل کمیته تجدید نظر و رسیدگی به شکایات در وزارت بهداشت

به گزارش تور ترکیه ارزان، در ابتدای این جلسه به پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر شهربانو نخعی، دکتر محمد شریف زاده، دکتر سید مصطفی شریفیان، دکتر عبدالرحمن رستمیان، سید علی حسینی، محمود کاظمی برای عضویت هیأت مرکزی جذب این وزارتخانه انتخاب شدند.

در ادامه جلسه؛ دکتر جواد محمدئی، دبیر هیئت عالی جذب، با اشاره به نرخ ماندگاری پرونده متقاضیان جذب در دانشگاه های تابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، خواتستار تسریع در رسیدگی به این درخواست ها شد.

در همین زمینه رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی این وزارتخانه گفت: با همکاری روسای دانشگاه ها در حال پی گیری و تسریع در فرآیند جذب هستیم.

سپس رئیس هیأت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزشی گفت: براساس روح مصوبه 608 شورای عالی انقلاب فرهنگی، گروه های علمی و دانشکده ها می توانند نظرات مشورتی خود را در زمینه جذب اعضای هیئت علمی به هیئت ای اجرایی جذب ارائه دهند و با توجه به این موضوع، دعوت از نمایندگان آن ها در جلسات هیئت های اجرایی بلامانع است.

همچنین با رای مثبت اعضای هیئت عالی جذب مقرر شد کمیته تجدید نظر و رسیدگی به شکایات توسط هیئت مرکزی جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل گردد.

در ادامه جلسه دبیر هیئت عالی جذب ضمن اشاره به استخراج شاخص های ارزیابی دانشگاه ها از منظر اسناد بالا دستی گفت: مقررگردیده این شاخص ها در جلسات آتی آنالیز گردد.

دستور بعدی جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوع نحوه توزیع بودجه جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1396 بود که پس از ارائه گزارش تهیه گردیده در این زمینه، اعضای هیئت خواهان واگذاری توزیع این بودجه به مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم شدند.

در ادامه، نماینده سازمان اداری و استخدامی گزارشی از مجوزهای تخصیص یافته برای جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از جانب این سازمان ارائه کرد و گفت: بر اساس نسبت استاد به دانشجو و قانون برنامه ششم توسعه مجوزها توزیع می گردد که از 12 هزار تخصیص یافته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هنوز از 500 مجوز استفاده نگردیده است و همچنین 700 مجوز در سال 96 تخصیص داده گردیده و برای نخبگان نیز در دونوبت 200 مجوز بنا به احتیاج تخصیص داده گردیده است.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ادامه این جلسه رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از تخصیص 1904 مجوز جذب از سال 92 تا 96 به این وزارتخانه ارائه کرد و گفت: بیشترین زمان ارسال پرونده تا 7 الی 9 ماه بعد از فراخوان است و تقریبا ظرف مدت یک سال پرونده ها در هیئت مرکزی جذب آنالیز و اتخاذ تصمیم می گردد. ازسال گذشته ارسال پرونده ها حتما باید به صورت الکترونیکی باشد.

سپس دکتر کی نژاد گفت: با توجه به لزوم رعایت تقویم مشخص گردیده برای جذب، باید به دانشگاه ها اطلاع داده گردد که باید به صورت الکترونیکی اطلاعات را ثبت نمایند.

وی اضافه نمود: همچنین دانشگاه های تابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز باید مانند دانشگاه های تابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خواست های خود را در سامانه مخصوص بارگذاری نمایند تا هیئت مرکزی جذب وزارت بهداشت اقدامات لازم را برای اخذ مجوز از سازمان اداری و استخدامی انجام دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 156

به "تشکیل کمیته تجدید نظر و رسیدگی به شکایات در وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیته تجدید نظر و رسیدگی به شکایات در وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید