تصمیم ایتالیا برای تحریم یک شرکت هواپیمایی ایران

به گزارش تور ترکیه ارزان، وزیر خارجه آمریکا در سفرش به ایتالیا این کشور را برای تحریم یک شرکت هواپیمایی ایرانی تحت فشار گذاشت.

تصمیم ایتالیا برای تحریم یک شرکت هواپیمایی ایران

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

فارس نوشت: پس از فشارهای آمریکا وزیر خارجه ایتالیا اعلام نموده به زودی یک شرکت هواپیمایی ایران را از دسترسی به کشورش منع خواهد نمود.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که به ایتالیا سفر نموده پنجشنبه کوشش کرد دولت این کشور را برای تحریم شرکت هواپیمایی ماهان تحت فشار قرار دهد.

پامپئو پنجشنبه در دیدار با لوئیجی دی مایو، وزیر امور خارجه ایتالیا گفت از اینکه ایتالیایی ها در حال اجرا آنالیز های لازم برای تحریم دومین شرکت هواپیمایی بزرگ ایران هستند شادمان است.

پامپئو بر اساس متنی از سخنانش که روی وب سایت وزارت خارجه آمریکا قرار گرفته ادعا نموده ایتالیا تصمیم گرفته مجوز شرکت ماهان به ایتالیا را تمدید نکند.

پامپئو گفت: کشورهای اروپایی ظاهراً به این واقعیت مطلع شده اند که ایران کشور متجاوز است نه مظلوم و این واقعیت، از تصمیم اخیر فرانسه برای عدم تمدید دسترسی ماهان ایر به ایتالیا هم تعیین است و ما بابت این بسیار متشکریم.

علی رغم ادعای وزیر خارجه آمریکا دولت ایتالیا تا کنون چنین تصمیمی را اعلام ننموده است. البته وزیر خارجه ایتالیا پس از سخنان پامپئو گفت که رم در روزهای آینده اعلانیه ای رسمی در این خصوص منتشر خواهد نمود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 530

به "تصمیم ایتالیا برای تحریم یک شرکت هواپیمایی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم ایتالیا برای تحریم یک شرکت هواپیمایی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید