تظاهرات الجزایری ها 3 هفته لغو شد

به گزارش تور ترکیه ارزان، پزشکان و متخصصان فعال در اعتراضات مردمی الجزایر با توجه به شیوع ویروس کرونا در بعضی شهرهای این کشور، تصمیم گرفتند تظاهرات برای سه هفته به حالت تعلیق درآیند.

تظاهرات الجزایری ها 3 هفته لغو شد

به گزارش تور ترکیه ارزان، به نقل از العربی الجدید، 25 تن از پزشکان و متخصصان حوزه سلامت الجزایر از جمله پروفسور سلیم بن خده و نیز الیاس مرابط، رئیس اتحادیه پزشکان که در جنبش مردمی این کشور فعالیت دارند، پس از نشستی که برای ارزیابی شرایط الجزایر داشتند، با انتشار بیانیه ای از تظاهرکنندگان و تمامی تشکل های فعال در این جنبش خواستند تظاهرات را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآورند.

آنها در این بیانیه با اشاره به قانونی بودن خواسته های تظاهرکنندگان و تاکید بر حفظ ساختار مسالمت آمیز آن، از مردم این کشور خواستند از تجمع ها اجتناب نموده و تظاهرات مردمی را به مدت سه هفته به حالت تعلیق درآورند.

آنها در ادامه شیوع کرونا در بعضی از شهرهای الجزایر را ناشی از تدابیر ضعیف دولت در این زمینه دانستند و از فعالان برجسته این تظاهرات خواستند درباره خطرات برگزاری تجمع ها در این مرحله به مردم آگاهی داده و برای این شرایط ویژه راهکارهای دیگری را به جای مبارزه خیابانی پیشنهاد دهند.

در این راستا فعالان جنبش دانشجویی الجزایر که روزهای سه شنبه تظاهرات برپا می کردند، با توجه به تصمیم گیری فعالان جنبش مردمی و نیز پزشکان، از لغو تظاهرات امروز خود خبر دادند.

در مقابل احزاب سیاسی الجزایر این تصمیم را موضعگیری مسؤولانه از سوی فعالان جنبش خوانده و از آن تقدیر کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1040

به "تظاهرات الجزایری ها 3 هفته لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات الجزایری ها 3 هفته لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید