توافق و اجرای روابط کارگزاری بین بانک های مرکزی ایران و ویتنام

به گزارش تور ترکیه ارزان، رئیس بانک مرکزی از تسهیل تبادلات بانکی ایران و ویتنام با عنایت به عزم دو کشور در گسترش روابط مالی و تجاری اطلاع داد.

توافق و اجرای روابط کارگزاری بین بانک های مرکزی ایران و ویتنام

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش حوزه دولت خبرنگاران، ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی روز پنجشنبه 14 مهرماه با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با طرف ویتنامی و توافق دو رئیس جمهور گفت: پیرو توافقنامه ای که حدود شش ماه پیش در تهران به تایید و امضاء مقامات دو کشور رسیده بود در این سفر و با مذاکرات صورت گرفته جزئیات اجرایی نیز مورد آنالیز و تفاهم نهاده شد که براساس این موافقت نامه دو طرف ضمن تاکید بر توافقات قبلی، بر مکانیزم حساب مشترک برای تسویه حساب مبادلات تجاری طرفین توافق شد و بانک های مرکزی ایران و ویتنام درباره روابط کارگزاری و اجرایی نمودن این روابط نیز به توافق دست یافتند.

رئیس بانک مرکزی به موضوع سوئیچ کارت های بانکی دو طرف هم اشاره و گفت: با اجرایی شدن این موضوع اتباع دو کشور و گردشگران می توانند با استفاده از کارت های بانکی خود از تسهیلات مورد نظر در کشور میزبان استفاده کنند که این مهم در روند تبادلات و تعاملات فی مابین نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

سیف ضمانت اجرایی توافقات صورت گرفته را نیز حائز اهمیت دانست و گفت: برای تحقق اهداف و برنامه های پیش بینی شده هم مقرر شد تا کمیته مشترک بانکی تشکیل و با برگزاری جلسات نوبه ای در تهران و هانوی روند اجرایی توافقات را دنبال کنند.

وی در سرانجام توضیح داد: ظرفیت ارتباطات و تعاملات مالی و تجاری دو طرف بسیار بالاست و روحانی هم بر افزایش 5 برابری حجم تبادلات تاکید داشتند و در این سفر هم دو رئیس جمهور افزایش آن را تا دو میلیارد دلار مورد تاکید قرار دادند که با فراهم نمودن تسهیلات و امکانات بانکی مناسب این هدف قابل دستیابی است و در این جهت توافق های صورت گرفته می تواند نقش تاثیرگذاری را به دنبال داشته باشد.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 492

به "توافق و اجرای روابط کارگزاری بین بانک های مرکزی ایران و ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق و اجرای روابط کارگزاری بین بانک های مرکزی ایران و ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید