جزیره توریستی پوکت

به گزارش تور ترکیه ارزان، پوکت جزیره‌ای مهم و استراتژیک از نظر صنعت توریسم در کشور تایلند است. در این مقاله شما را با بهترین جاذبه‌هایی که می‌توانید در این جزیره تجربه کنید، آشنا خواهیم کرد.

جزیره توریستی پوکت

پوکت یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگردی تایلند و بزرگ ترین جزیره این کشور می‌باشد. بیشتر شهرت پوکت برای سواحل زیبا و غواصی در آب های تمیز و شن های سفید آن است. اما علاوه بر آن، جنگل های بکر و زیبا و کوه های سرسبز نیز دارد. به طوری که می توان گفت نام پوکت از واژه ای مالزیایی به معنای تپه و کوه گرفته شده‌اند.
پوکت که در دریای آندامان و خلیج پاتونگ قرار دارد به وسیله پلی به بخش اصلی تایلند وصل می شود و هتل ها و رستوران های فراوانی در سواحل آن در تور پوکت می توان پیدا کرد.
بیش از 70 درصد این جزیره را کوهستان تشکیل داده است. از نظر آب و هوا باید گفت، گرم و مرطوب است و گاهی بادهای موسمی وزش می‌کنند.
از آنجا که پوکت جزیره ای در میان آب هاست و هیچ خشکی دیگری در اطراف آن نیست، می توانید آن ر ابه قایقی شناور درون استخری پرآب تشبیه کنید.
از سال 1970 میلادی این جزیره میزبان گردشگران فراوانی از نقاط مختلف دنیا بوده است. مردم از سراسر جهان برای لذت بردن از سواحل زیبای این جزیره و جنگل ها و طبیعت تقریبا بکر آن به پوکت سفر می کنند. تقریبا یک پنجم گردشگران تور تایلند که به این کشور سفر می کنند حتما از پوکت هم بازدید می‌کنند.
یکی از امکانات بسیار خوب جزیره پوکت امکان دسترسی به آن با هر نوع وسیله نقلیه از ماشین و قطار گرفته تا هواپیما و قایق است.
این جزیره جاذبه های متنوعی از مراکز خرید و پارک ها گرفته تا رستوران های مختلف و معابد دارد که از کوچک و بزرگ و مرد و زن را سرگرم می‌کنند.

انتشار: 18 آذر 1396 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 38

به "جزیره توریستی پوکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره توریستی پوکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید