حجت الاسلام پورمحمدی: امام (ره) با خدا، دانش و مردمش صادق بود

به گزارش تور ترکیه ارزان، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز، عصر امروز (دوشنبه) در مراسم رونمایی از کتاب الف لام خمینی اظهار داشت: حضرت امام، فیلسوفی بزرگ و شخصیتی صاحب مسلک در عرفان بود. ایشان در شرایط خاص و ویژه زمانه خود که عرفان، جزء علوم حاشیه ای و منزوی به حساب می آمد، در قله فلسفه مشرب اصولی قرار گرفت.

حجت الاسلام پورمحمدی: امام (ره) با خدا، دانش و مردمش صادق بود

وی افزود: امام به آنچه باور داشت، عامل هم بود اما با خدا، دانش و مردمش صادق بود. امام در ابعاد نظری و عملی، در قله قرار داشت.

حجت الاسلام پورمحمدی تصریح کرد: سایه شخصیت حضرت امام(ره) اجازه فهم ایشان را نمی دهد؛ حواشی زندگی کثرتی امام باید جدا شود تا شخصیت ایشات نشان داده شود. امام را باید تازه شناخت. چطور حرف از امام شناسی می زنیم و هنوز جزء شاگردان ابتدایی این مکتب به حساب می آییم، امام را هم باید در سیر امام شناسی بشناسیم.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه امام مبدا تاریخ بزرگ است، گفت: فرهنگ و اقتصاد دنیا در حال تحول و دگرگونی عظیم است. اگر انقلاب خمینی بزرگ را به خوبی بشناسیم و نسل امروز خود را با ایشان بشناسانیم، آینده تحولات جهان در گرو فرازمانی و فراتاریخی فهم امام خواهد شد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 24 مرداد 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 91

به "حجت الاسلام پورمحمدی: امام (ره) با خدا، دانش و مردمش صادق بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حجت الاسلام پورمحمدی: امام (ره) با خدا، دانش و مردمش صادق بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید