حذف یارانه پردرآمدها به نفع کم درآمدها در سال 98

به گزارش تور ترکیه ارزان، هادی قوامی در بازدید از کمیته امداد خراسان شمالی با تأکید بر ضرورت اجرای افزایش مستمری مددجویان درسال 98، اظهار کرد: باهدف حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه و مددجویان نهادهای حمایتی مقرر شد پیشنهاد حذف یارانه پردرآمدها در جریان آنالیز بودجه 98 از سوی کمیسیون مطرح گردد که مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیز افزایش پیدا کند.

حذف یارانه پردرآمدها به نفع کم درآمدها در سال 98

قوامی با بیان اینکه مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در سال 96، ماهانه بین 50 تا 60 هزار تومان بود، اضافه نمود: با کوشش هایی که از سوی دولت و مجلس انجام شد در قانون بودجه 97 مبلغ مستمری مددجویان 14 درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به مسائل معیشتی مددجویان کمیته امداد، گفت: با توجه به نرخ بالای تورم در جامعه و مسائل اقتصادی کشور اوضاع معیشتی مددجویان مناسب نیست، بنابراین ضرورت افزایش مستمری مددجویان امری مهم است .

نماینده مردم شهرستان اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال 98 طبق قانون دولت مکلف به حذف یارانه افراد متمکن است، تصریح کرئ: امیدواریم به زودی با حذف یارانه دهک های بالا و پرداخت آن به افراد تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی به مددجویان و اقشار آسیب پذیر یاری گردد.

قوامی همچنین درباره اهمیت توانمندسازی مددجویان کمیته امداد، اظهار کرد: کمیته امداد از یادگارهای امام (ره) است و نباید از هدفی اساسی خود دور گردد و بر این اساس باید طرح جامعی برای توانمندسازی مددجویان تدوین گردد تا مددجویان به خودکفایی اقتصادی برسند.

قوامی در ادامه خراسان شمالی را استانی معیشتی نام برد و گفت: طی ارزیابی اجرا شده این استان در فراوری ناخالص ملی در رتبه 30 کشوری قرار گرفته است.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب معیشتی و محرومیت در این استان، بیان نمود: از جمعیت حدود 900 هزارنفری این استان بیش از 200 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند که رسیدگی به این افراد کار مسئله ای است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 266

به "حذف یارانه پردرآمدها به نفع کم درآمدها در سال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف یارانه پردرآمدها به نفع کم درآمدها در سال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید