خبرنگاران اقدام حرمت شکنانه چند نفر به بهانه بسته شدن درهای حرم حضرت معصومه (س)

به گزارش تور ترکیه ارزان، قم - خبرنگاران - گروهی از افراد به بهانه اعتراض به بسته شدن درهای حرم حضرت معصومه (س) بعنوان بخشی از اقدامات جلوگیری از افزایش آغاز ویروس کرونا در قم، مقابل یکی از درهای حرم تجمع نموده و در اقدامی حرمت شکنانه بخشی از یکی از درها را شکستند.

خبرنگاران اقدام حرمت شکنانه چند نفر به بهانه بسته شدن درهای حرم حضرت معصومه (س)

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

با اعلام رسمی بسته شدن درهای حرم حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران که در قالب یک بیانیه مشترک از سوی بهرام سرمست استاندار قم و تولیت های حرم حضرت معصومه و مسجد جمکران به منظور همراهی با فرایند مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا انجام شد، عده ای از افراد با جمع شدن مقابل درهای حرم مطهر، به این اقدام اعتراض کردند.

گزارش خبرنگار خبرنگاران حاکی است به محض اعلام بسته شدن درهای حرم مطهر حضرت معصومه (س) عده ای از افراد که به نظر می رسد، بصورت هماهنگ و از پیش برنامه ریزی شده در محل جمع شده اند، دست به اعتراض زدند و اقدام به دادن بعضی شعارهای مذهبی کردند.

خواندن نمازجماعت، روضه و سینه زنی از جمله اقدامات این افراد است که هم اکنون در مقابل درب ساعت حرم مطهر حضرت معصومه در خیابان ارم در حال اجرا است.

بعضی افراد که هنوز معین نیست چه وابستگی های احتمالی جریانی و فرقه ای دارند در اقدامی مشکوک، اقدام به شکستن یکی از قاب های سمت راست پایین در ورودی حرم در خیابان ارم موسوم به درب ساعت کردند، امری که بازتاب گسترده ای در میان مردم قم داشته و موجی از انتقاد را نسبت به این عمل برانگیخته است.

در حالی که کلیه درهای حرم هم اکنون بسته است دهها نفر از افراد در پشت درب ساعت و درب مسجد اعظم حضور دارند.

تعدادی از تجمع نمایندگان نیز با اظهاراتی خطاب به حاضران، بدون اشاره به موضوع شیوع کرونا و اقدامات لازم حفاظتی برای مهار شیوع آن و جلوگیری از مرگ و میر بیشتر، با تفسیرهای خاص، این اقدام را به مخالفان دین و اهل بیت (ع) و پیروی کورکورانه از توصیه های ضد دینی سازمان بهداشت جهانی نسبت داده اند.

این افراد همچنین شعارهای مانند حیدر حیدر، یا حسین ، یا زینب سر می دهند.

یک طلبه جوان گفت: ما اینجا خواهیم ماند تا درهای حرم باز گردد.

فرد دیگری می گفت که درها را باز کنید هر کس اعتقاد دارد که مریض نمی گردد ، وارد حرم گردد و هر کس می ترسد نیاید.

بعضی افراد نیز که در اطراف این تجمع هستند در مصاحبه با خبرنگار خبرنگاران گفتند: علت تعطیلی را درک می نمایند و تعطیلی اجتماعات و مراکز عمومی توصیه وزارت بهداشت و تاکید مراجع و بزرگان است اما بسته شدن حرم ، برایشان سنگین است و باعث ناراحتی شده و امروز آمده اند تا از بیرون حرم و ضمن رعایت فاصله و عدم تجمع، دعا و زیارتنامه بخوانند.

آنها همچنین اقدام بعضی معترضان در شکستن بخشی از در ورودی حرم را، اقدامی غیر قابل قبول دانستند و گفتند: عجیب است که این افراد می گویند به بستن حرم معترضند اما با اقدام خود، حرم را هتک حرمت کردند.

مسوولان سیاسی، امنیتی یا تولیت حرم حضرت معصومه هنوز نسبت به این اقدامات واکنشی نشان نداده اند.

نیروهای امنیتی و انتظامی نیز در محل حضور و بر اوضاع نظارت دارند اما تا این لحظه دخالتی در این تجمع ننموده اند.

در روزهای اخیر که مطالبه فعالان و رسانه های قمی برای بسته شدن امکان مذهبی و مراکز عمومی در قم افزایش یافته بود و زمزمه هایی در خصوص بستن درهای حرم مطرح شده بود، بعضی شبکه های مجازی فراخوانی را منتشر نموده بود که از افراد برای تجمع و جلوگیری از این اقدام دعوت به تجمع شده بود.

ساعتی پیش استانداری، تولیت حرم حضرت معصومه (س) و تولیت مسجد جمکران در یک بیانیه مشترک از تعطیلی این دو مکان مقدس تا اطلاع ثانوی باهدف مشارکت در فرایند مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داده بودند.

گزارش خبرنگاران دو ساعت پس از شروع این حرکت، حاکی است افرادی همچنان در مقابل تعدادی از درهای حرم مطهر حضور دارند و به حرکت اعتراضی خود ادامه می دهند./

منبع: ایرنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1039

به "خبرنگاران اقدام حرمت شکنانه چند نفر به بهانه بسته شدن درهای حرم حضرت معصومه (س)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اقدام حرمت شکنانه چند نفر به بهانه بسته شدن درهای حرم حضرت معصومه (س)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید