خبرنگاران جاده های اصلی جنوب کرمان با وجود ریزش باران باز است

به گزارش تور ترکیه ارزان، جیرفت - خبرنگاران - به گفته مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان تمامی محورهای اصلی هفت شهرستان جنوبی استان با وجود ریزش باران باز و تردد در این مسیرها جریان دارد.

خبرنگاران جاده های اصلی جنوب کرمان با وجود ریزش باران باز است

مسعود جمیلی کرمانی بامداد دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار تور ترکیه ارزان به ورود سامانه بارشی در حوزه جنوب استان کرمان اشاره نمود و اضافه نمود: با دریافت تصاویر به وسیله دوربین های نظارت تصویری و اطلاعات گشت های راهداری که به مرکز مدیریت راه ها ارسال شده، در تمامی محورهای ارتباطی منطقه شاهد ریزش باران هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به اطلاعیه های هواشناسی، گشت های راهداری در محورها به صورت آماده باش حضور دارند و نیروهای راهداری هم به ویژه در گردنه های برف گیر ساردوئیه و جبالبارز مستقر هستند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان با بیان اینکه با شرایط جوی موجود تمامی محورهای ارتباطی این منطقه لغزنده است، گفت: رانندگان جوانب احتیاط را رعایت و با سرعت مطمئنه رانندگی نمایند.

وی به تداوم بارندگی در مناطق کوهستانی اشاره نمود و اضافه نمود: با توجه به احتمال بروز صاعقه و احتمال ریزش سنگ در مناطق کوهستانی و به ویژه در دهانه تونل ها در محور ارتباطی جیرفت -جبالبارز رانندگان با هوشیاری کامل رانندگی نمایند.

جمیلی از مسدود شدن محور فرعی آبسردوئیه در رودبار جنوب اطلاع داد و گفت: این محور روستایی به دلیل طغیان رودخانه در محل آبنما مسدود شده است.

وی اضافه نمود: رانندگان و مردم از جهت جایگزین رودبار - پل بهادرآباد - کهنوج تردد نمایند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان به احتمال جاری شدن سیل و بیشتر شدن حجم سیلاب بالادست آبنماهای موجود در جاده های جنوب کرمان اشاره نمود و گفت: رانندگان در زمان رسیدن به آبنماها به محض رویت میزان حجم آب و سیلابی بودن آبنماها به هیج وجه از آبنماها به ویژه آبنماهای با طول زیاد عبور ننمایند.

وی با اشاره به حضور گشت های راهداری در محورها به ویژه محورهای پربارش از رانندگان خواست به دلیل افزایش میزان بارش ها از ترددهای غیر ضروری در جاده های جنوب استان کرمان جدا خودداری و در صورت ضرورت جوانب احتیاط را رعایت نمایند.

جمیلی از جوابگو بودن شماره 141 مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان به صورت شبانه روزی اطلاع داد و گفت: رانندگان و مردم می توانند نواقص ایجاد شده در جاده ها را اطلاع دهند.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر را تحت پوشش دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1054

به "خبرنگاران جاده های اصلی جنوب کرمان با وجود ریزش باران باز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جاده های اصلی جنوب کرمان با وجود ریزش باران باز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید