خبرنگاران مشکل مسکن خراسان شمالی با ساخت 20 هزار واحد رفع می گردد

به گزارش تور ترکیه ارزان، بجنورد- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: ساخت 20 هزار واحد مسکن و خانه دار کردن مردم، کاری نشدنی نیست و در این زمینه از تمام ظرفیت ها استفاده می کنیم.

خبرنگاران مشکل مسکن خراسان شمالی با ساخت 20 هزار واحد رفع می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

غلامرضا هوایی شامگاه دوشنبه در نشست شورای مسکن استان گفت: البته بعضی از مردم در استان هم مستاجر هستند که باید برای معین احتیاج به مسکن، پالایش انجام گردد.

وی با تاکید بر اینکه موظف هستیم مشکل مسکن را در جامعه حل کنیم اضافه کرد: با استفاده از توان دستگاه های اجرایی استان و جذب یاری های نهادهای مختلف در سطح ملی، برای ساخت مسکن اقدام می کنیم و به عنوان نخستین استان کشور، به این مشکل خاتمه می دهیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: این حرف ها کاملا کارشناسانه است، باید جدی گرفته گردد وظایف و تکالیف دستگاه های مختلف تعیین گردد و با هم افزایی، به هدف و برنامه دست یابیم

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی هم در این نشست، با اشاره به اینکه اختلاف میان تعداد خانوارها و واحدهای مسکونی موجود در روستاها و شهرهای استان، 18 هزار است گفت: بر این اساس 18 هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاها کم داریم.

سیدعبدالمجید نژادصفوی گفت: در استان، حدود 50 هزار خانوار در واحدهای استیجاری سکونت دارند، البته بعضی از این خانواده ها، غیربومی بوده و احتیاج به مسکن موقتی است.

وی با اشاره به اینکه اجراییات شهرداری بجنورد مانع ادامه اجرای اقدام ملی فراوری مسکن در شهرک فرهنگیان شده است گفت: از شهرداری ها انتظار می رود در اجرای این طرح مهم همکاری داشته باشند.

وی اضافه کرد: اجرای طرح اقدام ملی فراوری مسکن و رونق ساخت و ساز، سبب ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد می گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: امید می رود با صدور پروانه و همکاری شهرداری، اجرای این طرح مهم با وقفه روبه رو نگردد.

استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و 44 درصد جمعیت آن در روستاها سکونت دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1483

به "خبرنگاران مشکل مسکن خراسان شمالی با ساخت 20 هزار واحد رفع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مشکل مسکن خراسان شمالی با ساخت 20 هزار واحد رفع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید