دادگاه عالی لندن: تعلیق مجلس انگلیس از سوی جانسون سوء استفاده از قدرت است

به گزارش تور ترکیه ارزان، دادگاه عالی لندن اعلام نموده است که نخست وزیر انگلیس با تعلیق نشست های مجلس از هفته آینده، عملا از قدرت سوء استفاده نموده است.

دادگاه عالی لندن: تعلیق مجلس انگلیس از سوی جانسون سوء استفاده از قدرت است

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، دادگاه عالی لندن اعلام نمود: بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس با تعلیق نشست های مجلس از هفته آینده تا مدت کوتاهی قبل از خروج این کشور از اتحادیه اروپا، از قدرت و اختیاراتش سوء استفاده نموده است.

بوریس جانسون اواخر ماه اوت اعلام نمود که نشست های مجلس انگلیس را از اواسط سپتامبر تا اواسط اکتبر تعلیق خواهد نمود. این در شرایطی است که انگلیس میخواهد 31 اکتبر رسما از اتحادیه اروپا خارج گردد. هدف اصلی جانسون از این اقدام ، جلوگیری از کوشش های مجلس برای ممانعت از خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا است.

دادگاه عالی لندن اعلام نموده است که تصمیم نخست وزیر انگلیس برای تعلیق نشست های مجلس، نقض حاکمیت و استقلال مجلس به شمار می رود.

نخست وزیر انگلیس وعده داده است تا این کشور را 31 اکتبر با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج کند.

نمایندگان مجلس که به تازگی از تعطیلات تابستانی بازگشته اند، طرح قانونی را تصویب نموده اند که بر اساس آن قدرت و اختیارات نخست وزیر در ارتباط با برگزیت به شدت محدود خواهد شد. نمایندگان مجلس همچنین به دنبال طرحی هستند تا برگزیت را به مدت 3 ماه دیگر به تعویق بیندازند.

جیمز ایدی وکیل دولت انگلیس در این باره گفت: مساله تعلیق نشست های مجلس یک مساله کاملا سیاسی است و این مساله ارتباطی با دادگاه ها ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 شهریور 1398 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 478

به "دادگاه عالی لندن: تعلیق مجلس انگلیس از سوی جانسون سوء استفاده از قدرت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه عالی لندن: تعلیق مجلس انگلیس از سوی جانسون سوء استفاده از قدرت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید