دومین محموله بزرگ هند از راستا چابهار به افغانستان انتقال می یابد

به گزارش تور ترکیه ارزان، هند در حالی دومین محموله بزرگ گندم را به وسیله بندر چابهار به افغانستان منتقل می نماید که این بندر برای افغانستان اهمیت استراتژیک دارد و با دور زدن پاکستان دسترسی افغانستان به آبهای آزاد را ممکن می نماید.

دومین محموله بزرگ هند از راستا چابهار به افغانستان انتقال می یابد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از دنا، هند در نوامبر امسال میلادی به عنوان بخشی از یاری های بشردوستانه خود 75 هزار تن گندم دیگر را به وسیله بندر چابهار به افغانستان ارسال می نماید.

نخستین محموله هند به افغانستان (1.1 میلیون تن گندم) در سال 2017 میلادی به وسیله بندر چابهار منتقل شد که راه را برای عملیاتی شدن این بندر اقیانوسی به عنوان راهی مطمئن برای اتصال افغانستان به سایر کشورها و نیز ارتباط هند به بازارهای آسیای مرکزی از خاک افغانستان هموار ساخت.

پیش از عملیاتی شدن بندر چابهار گذرگاه های مرزی پاکستان تنها مسیرهای ترانزیتی برای واردات و صادرات به افغانستان بودند که اسلام آباد از آن برای اعمال فشار بر دولت کابل استفاده می کرد.

اما در حال حاضر بندر چابهار به عنوان مسیری مطمئن در اختیار تجار افغانستان قرار گرفته و اتکای این کشور به گذرگاه های مرزی پاکستان را به شدت کاهش داده است.

بعضی کارشناسان بر این باورند که اقدام اخیر پاکستان برای 24 ساعته کردن گذرگاه مرزی تورخم تا حدی با کاهش حجم ترانزیت افغانستان از پاکستان و نیز انتقال مبادلات تجاری از بنادر پاکستان به چابهار مرتبط بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 585

به "دومین محموله بزرگ هند از راستا چابهار به افغانستان انتقال می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین محموله بزرگ هند از راستا چابهار به افغانستان انتقال می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید