دیدنی های کانادا ، سرزمینی با جاذبه های حیرت انگیز در قاره آمریکا

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، دوستان عزیز، خبرنگاران های دوستدار طبیعت و گردشگری، در این مقاله برآنیم تا برایتان از کشوری بگوییم که پهنه زیبایی آن نه در آسیاست و نه در اروپا. بله وقتی می خواهیم بگوییم جاذبه های گردشگری کانادا، پس باید به قاره آمریکا فکر کنید و کریستف کلمپ را در ذهنتان یادآور شوید. اما وقتی کره زمین را در میان دستانتان بچرخانید، لحظه ای توقف آن را درست زمانی قرار دهید، که شمال قاره آمریکا را توانستید ببینید. در این نقطه از زمین، کشوری است که دیدن جاذبه های آن را اگر در طول عمرتان، تجربه نکنید نمی گوییم ضرر نموده اید ولی شاید تنها فرصت دیدن خیال انگیزترین و گاه هیجان انگیزترن جاذبه های گردشگری و دیدنی های کانادا را از چشمانتان در دنیا دریغ نموده باشید. به هرحال فعلاً ما برایتان می گوییم و شما فقط در ذهن تجسم کنید. در خصوص کانادا تابه حال چه توصیف هایی شنیده اید؟ اگر اهل درس در مراتب عالی باشید، بی تردید از دومین کشور بزرگ دنیا، کانادا و پذیرش دانشجو در این کشور زیاد باید شنیده باشید، اما کانادا علاوه بر فراهم کردن موقعیت های تحصیلی مناسب برای اهالی علم، از نظر موقعیت های مالی هم شایان توجه برای اقامت بسیاری از مهاجران است. اما چون قصد ما تمرکز بر جاذبه های دنیاگردی است، پس بدانید که کانادا یکی از مراکز توجه در راستا دنیاگردی برای گردشگران است، چراکه طبیعت بی نظیر و دیدنی های کانادا چشم هر بیننده ای را خیره به خود خواهد نمود و البته که اوقاتی خوش را از آن گنجینه خاطرات گردشگران می نماید. پس با تور مجازی گردشگری و سفر به کانادا با خبرنگاران همراه باشید تا بیشتر از جاذبه های گردشگری کانادا بگوییم.

دیدنی های کانادا ، سرزمینی با جاذبه های حیرت انگیز در قاره آمریکا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

آبراهام، دریاچه ای شگفت انگیز بر روی حباب های سفید

یکی از مناظری که در زمستان در آلبرتا، لحظه ای به گردشگران فرصت برهم زدن دیدگان را نمی دهد. آبراهام، دریاچه ای است مصنوعی که از دیدنی های کانادا هستش. فکرش را بکنید به تماشای دریاچه ای نشسته اید که سطح یخ زده آن در زمستان قابی شیشه ای که انگار ستون های حبابی و یخ زده، آن را در بالای خود نگهداشته اند، دیدگانتان را متحیر خواهد ساخت. دریاچه ای که شاید بتوان با قدمت وجودی 25 میلیون ساله اش، آن را در ابتدای فهرست دریاچه ها از حیث سن قرار داد. اما آبراهام را تنها قدمتش از دیگر دریاچه های متمایز نمی نماید بلکه عمق 744 متری آن نیز برای این دریاچه شگفت انگیز، ویژگی خاصی تلقی می شود. خوب است بدانید ستون های سفیدی که دریاچه را مزین نموده اند و صحنه ای زیبا برای آبراهام به تصویر می کشند، در عین زیبایی که دارند ولی در بطن خود گویی آتشی خاموش اند. اگر بخواهیم از نظر شکل گیری این حباب ها کمی علمی تر سخن بگوییم باید به تجمع گازهای متصاعد شده از لایه های زیرین آب دریاچه که نشأت گرفته از بقایای گیاهان و جسد موجودات دریایی هستند، اشاره کنیم. دوستان عزیز وقتی لایه سطحی آب دریاچه در اثر سرما یخ می زند درست شبیه به یک عایق مانع از خروج گازهای متصاعد شده مذکور می شود و این گازهای متان در شکل حباب ها و گاه ستون های سفیدی، چشم انداز زیبایی از آبراهام را همچون مجسمه هایی طبیعی به نمایش می گذارند. البته قابل اشتعال بودن آن ها خود مسئله خطرناکی است.

خلیج فاندی، بهترین چشم انداز برای دیدن تداوم جزر و مد آب

ساحل آنتلانتیک را به عنوان یکی ازجاذبه های گردشگری کانادا در ذهن بسپارید. اما چیزی که در این ساحل آن را دیدنی می نماید، چیزی نیست جز جلو و عقب رفتن آب که شکوه خاصی را به این خلیج تقدیم نموده است. جزر و مدی را در فاندی رویت خواهید کرد که اختلاف سطح آب بین این دو پدیده طبیعی گاه به 16 متر هم رسیده است. شما می توانید با قدم گذاشتن روی صخره های هوپ ول، به نظاره جزر و مد بنشینید و نظاره گر قدرت خالق هستی باشید. جالب است بدانید وقتی شاهد این پدیده طبیعی در سفر به کانادا هستید، روی صخره هایی این حس خوب را تجربه خواهیدکرد که خودشان حاصل همین جزر و مدهای مکرر در این ناحیه هستند. نشستن روی صخره های سنگی که خود گویی در آغوش طبیعتی سبز و درختان، جا خوش نموده اند، لذت بودن در این منطقه را که از جاذبه های گردشگری کانادا هست را دوچندان می نماید. تازه اگر بگوییم در طول روز آب دو مرتبه پایه های صخره های سنگی محصور میان انبوه درختان را هم لمس می نماید و بعد آن را ترک می نماید و درست آن موقع است که زمینی که تا دقایقی پیش بستر آب بود را می توانید، ببینید. شاید احساس شگفتی بسیاری را تجربه کنید. به هرحال این خلیج که گروهی نام آن را تغییر یافته از شکل اصلی فندو به معنای شکاف می دانند، خلیجی است که به سبب جزر و مدهای بی شمارش، طبیعت زیبا و چشم نوازش حتی در کتاب گینس هم به ثبت رسیده است و از دیدنی های کانادا هست که بسیار خاص و شگفت انگیز است. راستی حالا که از ریشه فاندو در لغت گفتیم، خوب است به این هم اشاره کنیم که بعضی می گویند فوندو که دیدنی های کانادا اسن، یک لغت پرتغالی و به معنای قیف است، پس شاید این نام به خاطر شکل ظاهری این خلیج، بر آن نهاده شده است. هرآنچه هست، خلیج فاندو نامی است که بر این مکان گردشگری در کانادا نام نهاده اند، مکانی که دنیاگردان بسیاری را به آغوش طبیعت خود و البته نظاره پرواز پرنده ها بر فراز آبی آسمان در ساحلی امن از آرامش و سیاحتی به یادماندنی در جاذبه های گردشگری کانادا دعوت می نماید.

پارک ملی جسپر، پارکی رویایی و محصور میان رشته کوه های کانادا

پارک ملی جسپر(Jasper)؛ بیشتر دوست دارید از چرایی نام گذاری پارک سخن بگوییم یا از طبیعت زیبا و مناظر چشم نوازی که این پارک را به عنوان بزرگ ترین پارک ملی و محصور میان رشته کوه های کانادا شاخص نموده است بگوییم؟ فکر می کنم هر دو مسئله، اهمیت زیادی برای گردشگران داشته باشد، پس اول از طبیعت پارک آغاز می کنیم، تا کمی خیالتان، تصاویر رویایی را در ذهن پرورش دهد و اندکی از دغدغه هایتان فاصله بگیرید. خب دوستان در سفر به کانادا، پارکی را تصور کنید که به لحاظ وسعت، 10878 کیلومترمربع را به زیبایی های خود اختصاص داده است. پیش تر از ایالت آلبرتا و قرار دریافت آبراهام رویایی در آن گفتیم، اما انگار این منطقه در شمال غرب شهر ادمونتون، هنوز هم قصد به رخ کشیدن جاذبه های دیدنی در خود را دارد. پارک ملی جسپر یکی دیگر ازجاذبه های گردشگری کانادا است. یخچال های سرزمین های یخی کلمبیا یکی از مناظری است که دیدن آن در این ناحیه برای هر گردشگری یک قاب زیبا از دیدنی های کانادا ترسیم خواهد نمود. اما از طبیعت پارک اگر بیشتر بخواهیم بگوییم باید از رودهای آب گرم آن هم نام ببریم. دیدن آبشارها و کوه های قد برافراشته که دیگر لذت خاص خود را در این پارک جنگلی دارد. پارکی که نام خود را از نام یک فرد گرفته است و او کسی نیست جز جاسپر هاوز(Jasper Hawes) که در کمپانی تجاری شمال غربی در این منطقه مشغول به فعالیت بوده. البته دوستان قبل از جاسپر، پارک را به نام فیتژو (Fitzhugh) می شناختند. در توصیف بیشتر در مورد این پارک ملی باید بگوییم که این پارک به خاطر طبیعت بکر و بی نظیرش مأمن بسیاری از حیوانات هم از جمله خرس خاکستری، سگ آبی و خرگوش بی دم کوهستانی است. در واقع بعد از این که در سال 1907 و به طور دقیق تر در روز 14 ماه سپتامبر، این پارک به نام جاسپر، افتتاح شد با توجه به وجود همین انواع حیوانات نظیر موش خرمای سفید، گرگ خاکستری و شیر کوهی و حیوانات پیشین که نام بردیم، و جدایی ناممکن این حیوانات از این طبیعت در نهایت در سال 1930 این پارک به عنوان پارک ملی ثبت شد. البته بعد از این که قوانین حمایت از حیات وحش کانادا در آن تأیید و پذیرفته شد، داستان این پارک و ملی شدن آن همچنان ادامه یافت تا سال 1984 که این پارک البته به همراه سایر پارک های ملی و ایالتی که تشکیل دهنده پارک کوهستانی رشته کوه کانادا بودند، یک امتیاز خاص دیگر را نیز از آن خود کرد و این مورد بیش از بیش در دنیای شدن و شهره شدن جسپر در میان دنیاگردان نقشی مهم ایفا نمود و آن مهم این بود که از این پارک ملی در لیست میراث دنیای یونسکو نیز نام برده شد. در نهایت این که فصل برگ ریزان و خزان پاییز را برای دیدن زیبایی های خاص این پارک ملی و جاذبه های گردشگری کانادا نباید از دست داد.

هایدا گوای، تجربه ای از سکوت در دل طبیعت

خبرنگاران های عزیز، اگر در پی یافتن بهترین مکان های گردشگری در دنیا هستید، خوب است بدانید یکی از مکان هایی که در لیست بیست مکان دیدنی دنیاست که باید آن را دید، مجمع الجزایری است با نام هایدا گوای است که در سفر به کانادا شاهد آن خواهید بود و از جاذبه های گردشگری کانادا هستش. برای اطلاعات تکمیلی در باب مکان این جزیره که کویین شارلوت هم آن را نام نهاده اند، باید گفت که این مجمع الجزایر درست در شمال بریتیش کلمبیا پهنه ای از زیبایی طبیعت را به نگاه کمال گرای گردشگران در جستجوی زیبا هدیه می نماید. اما یک نکته، فکر نکنید که این جزایر زیبا و آکنده از هوا مطلوب و پاک طبیعت، جز خاک بریتیش کلمبیا هستند، اینطور نیست. این جزایر از این خاک کاملاً جدا هستند. دوستان در توصیف ظاهری این مجمع الجزایر باید بگوییم که شکل ظاهری این مجموعه به این صورت است که 2 جزیره اصلی و بزرگ از شمال با وسعتی بیشتر و جنوب با مساحتی کمتر به ترتیب با نام های گراهام و موزربی، منطقه را شکل داده اند. اما آن چه میان این دو جزیره محصورند، جزایری به مراتب کوچک تر هستند که تعدد آن ها به 150 جزیره می رسد و از جاذبه های گردشگری کانادا هستند. در هایدا گوای به قدری به دور از هرگونه هیاهو هستید که فقط در سکوت طبیعت، نوای آرامش در وجودتان طنین انداز خواهدشد. تنها صدایی که شما را در خلوت خود با طبیعت همراهی می نماید صدای آبی است که گویی هرازگاهی سری به ساحل می زند و حس شنوایی تان را ترغیب به بیشتر گوش دادن خواهد نمود. آرامش هایدا گوای به قدری است که حتی گویی صدای عقاب ها را هم خواهید شنید و از طنین خوش نوای پرندگان آوازه خوان لذتی دوچندان، سرمستتان خواهدکرد، لذتی از جنس بودن در طبیعتی رویایی. نکته ای که در مورد این مجمع الجزایر هنوز هم محققان را در پی کشف یافته ها ترغیب می نماید، شواهدی است مبتنی بر قدمت این مجمع الجزایر و پاگذاشتن اولین انسان ها به این سرزمین. این کشف و شهود تا جایی پیش رفته که حتی وسایل روبوتیک را در زیر دریا هم بکار گرفته اند و نتیجه این همه مکاشفه تا به این جا به این نتیجه ختم شده که قریب به 14 هزار سال است که از سکونت انسان در این منطقه گذشته است. البته باستان شناسان هم در مورد هایدا گوای و اولین انسان هایی که پا به جزایر آن گذاشته اند و به قاره آمریکا رسیده اند به این نتیجه رسیده اند که آن ها از یک تنگه با نام برینگ سر از این منطقه درآورده اند.

پارک ملی بنف، طبیعتی به زیبایی تصاویر نقاشی

در سفر به کانادا، به خاطر داشته باشید از پارکی در این کشور دیدن کنید که علاوه بر امتیاز ملی بودن، قدیمی ترین پارک را در کانادا هم به خود منتسب نموده است. پارک ملی بنف، پارکی است که از آن سخن می گوییم، پارکی که در حوالی شهر بنف واقع شده است و از دیدنی های کانادا هستش. به طور دقیق تر بهتر است بگوییم حوالی بنفی که در ایالت آلبرتاست. دوستان عزیز، در وصف این پارک ملی، تنها چیزی که می توان برایش گفت، زیبایی مناظر منحصربه فردی است که نگاه گردشگران را به جاذبه های گردشگری کانادا مسحور می نماید. یخچال های طبیعی و دشت های یخی، زیبایی تصویری را پیش چشمانتان مجسم خواهدکرد که شاید نظیر آن را تنها در تابلوهای نقاشی دیده باشید. وجود جنگل های مخروطی در پارک ملی بنف و به نام کردن این پارک در میان گردشگران، نقش مهمی دارند. برای داشتن اطلاعات تکمیلی در مورد این پارک قدیمی با مناظر چشم نواز و مجذوب نماینده، خوب است بدانید که به لحاظ وسعت، این پارک 6 هزار و 641 کیلومترمربع را به خود و البته به طبیعت منحصربه فرد خود اختصاص داده است، آن هم طبیعتی که محصور میان رشته کوه های راکی است. خبرنگاران های عزیز، هنوز توصیفمان از این پارک ملی تمام نشده، بعد از وصف زیبایی های مناظر بنف باید اشاره ای هم به راه های ارتباطی آن داشته باشیم. در این خصوص اول از این جا آغاز می کنیم که پارک در سال 1960 افتتاح شد و تا قبل از آن اگر یک فلاش بک به گذشته داشته باشیم، اولین راه ارتباطی برای رفتن به بنف، راه آهن کانادا برای سفر به کانادا بود. اما قرن 20 یک تحولی در راستاهای ارتباطی برای قدم نهادن در این پارک، شکل گرفت و آن ساخت جاده مخصوص در این پارک بود. خود این امر تأثیر شگرفی بر تعداد بازدیدنمایندگان از این پارک گذاشت به طوری که در سال 1990، خیل جمعیت دنیا گردان در این منطقه به بیش از 5 میلیون نفر رسیده بود.

آبشار نیاگارا، آبشاری معروف و میان مرزی

حتماً تابه حال زیاد نام آبشار نیاگارا به گوشتان خورده است؟ اما شاید اطلاعات دقیقی از آن نداشته باشید، مثلاً شما می دانید که نیاگارا، نه تنها یک آبشار، بلکه متشکل از سه آبشار است؟ یا مثلاً شما می دانید که این آبشار در مرز میان کانادا و آمریکا، زیبایی خود را به نگاه گردشگران، تقدیم می نماید؟ خب پس حالا که کمی افکارتان متمرکز شد، به تفصیل از این آبشار خواهیم گفت. دوستان، آبشار دیدنی نیاگارا درست در استان انتاریو در قلمرو کانادا و البته بخشی از آن هم متعلق به ایالت نیویورک در آمریکا است. به طور دقیق تر اگر بخواهیم برایتان صندلی آبشار نیاگارا را به تصویر بکشیم باید بگوییم که، این آبشار در سر جنوبی گلوگاه رود نیاگارا، قاب زیبایی از پدیده طبیعت را در چشم هر بیننده ای تجسم می نماید. یادتان که نرفته، گفتیم نیاگارا در حقیقت، سه آبشار است؟ در این خصوص باید گفت که بخش آمریکایی در وابسته کردن نیاگارا به خود گویی سهم بیشتری از این سه آبشار را از آن خود نموده است به طوری که دو آبشار با نام های آمریکایی و نقاب عروس، در این قلمرو هستند. اما کانادا، انگار در از آن خود کردن نیاگارا، تنها توانسته است، یک آبشار با نام نعل اسب را در خود جای دهد. به هرحال، تفکیک دو آبشار نعل اسب در بخش کانادایی و آبشار آمریکایی در آمریکا، برعهده جزیره ای است که آن را گوت نام نهاده اند. اما در وصف این سه آبشار که نیاگارا بار عنوان هر سه را بر دوش می کشد، باید بدانید که یکی از جاذبه های این پدیده زیبای طبیعت که آن را از سایر آبشارها متمایز می نماید، این است که سرعت جریان آن ها بسیار بالاست و البته وقتی شاهد بلندای فروریختن آب به ارتفاع 50 متر یا بیش تر باشید، حتماً احساس خیلی خوبی همراه با هیجان در دل خواهید داشت و از دیدن دیدنی های کانادا لذت خواهید برد. پیش تر به آبشار نعل اسب اشاره داشتیم، این آبشار که در آمریکای شمالی قرار گرفته، ارتفاع آبشار و شدت جریان آن از ویژگی های منحصربه فرد، برای نعل اسب محسوب می شود و امتیاز قوی ترین آبشار را در بخش آمریکا از آن خود نموده است. راستی یک مورد دیگر هم برای اطلاعات عمومی و دنیاگردی خوب است بدانید و آن راجع به مرز کانادا و آمریکاست که گفتیم نیاگارا هم در مرز قرار گرفته. در واقع از سال 1819 مرز بین المللی میان این دو کشور دقیقاً از میان آبشار نعل اسبی محسوب می شود. اما در عصر حاضر گویی فعلاً مورد مناقشه است. علت آن هم اگر برایتان جالب است به خاطر فرسایش زمین و ساخت و سازهاست. در سرانجام توصیف نیاگارا، همین بس که بگوییم، این آبشار بعد از گذر از رود نیاگارا و دریاچه ایری، نهایتاً انتاریو مقصد نهاییش است و در آن آرام می گیرد.

پل معلق کاپیلانو، پلی میان آسمان و زمین

تا به حال بین زمین و هوا معلق بوده اید؟ البته شاید بعضی اوقات در تصمی گیری ها این احساس را تجربه نموده باشید ولی منظور ما این است که آیا تا به حال احساس نموده اید که در جایی میان آسمان و زمین در حال قدم زدن باشید؟ احساس هیجان و ترس طوری در هم آمیخته می شوند که اگر فردی ماجراجویی باشید دوست دارید حتماً این حس را تجربه کنید که در سفر به کانادا مقدور خواهد بود. بی تردید پل معلق کاپیلانو، یکی از مناسبترین جاذبه های گردشگری و دیدنی های کانادا برای افرادی است که هیجان را بر همه چیز در یک سیاحت ترجیح می دهند. پل کاپیلانو شاید به خاطر همین حس متفاوتی که در دل گردشگران خود به وجود می آورد، یکی از جاذبه های پربازدید در بریتیش کلمبیا در ونکوور محسوب می شود. فکرش را بکنید بر روی پلی قدم هایتان را سفت می کنید که خیلی زود پای شما را به زمین نمی رساند، 137 متر طول این پل شما را به سمت مقصدی سبز و رویایی، راهنمایی می نماید. جایی که نهایتاً بر فراز دره ای است که از روی آن عبور نموده اید و 30 متری بالاتر از پوشش سبز درختان جنگلی است. دوستان عزیز، وقتی برای دیدن یکی از جاذبه های پرهیجان نظیر پل معلق کاپیلانون به ونکوور بروید در سفر به کانادا، باید بدانید که برای تجربه کردن هیجان و گذراندن اوقاتی خوش باید از روی پلی رد شوید که با سطح رودخانه کاپیلانو 70 متر فاصله دارد. راستی قدمت ساخت این پل برمی شود به سال 1889. البته تا به امروز، تغییر و تحولاتی در بهسازی و البته زیباسازی این محدوده اجرا شده، مثلاً وسعت پارک تا 120 مترمربع افزایش پیدا نموده و این خود باعث شده تفریحات دیگری هم برای گردشگران بوجود بیاید. مثلاً شما به عنوان یک فرد دوست دار هیجان می توانید لذت صخره نوردی را بر فراز دره کاپیلانو تجربه کنید. شما در جایی قدم گذاشته اید که انگار می توانید دنیای مردم کلمبیا، فرهنگ و تاریخ آن ها را در این محدوده از نزدیک لمس کنید. خلاصه به دنیایی پر از هیجان پا خواهیدگذاشت، دنیایی که همه چیز آن همچون 3 پرتگاه و قدم گذاشتن بر روی پل های معلق که شمار آن ها به 7 پل می رسد، حتماً لحظاتی پر از شادی و هیجان را به شما هدیه خواهدکرد. می توانید بعد از گذر از دره ها در راستای متفاوت به جنگلی سبز و رویایی برسید و خود را در میان انبوه درختان جنگلی و نظاره گر طبیعتی زیبا بیابید.

رودخانه وسترن بروک، شاهکاری از خلقت در طبیعت

پارک ملی گروس مروس را به خاطر داشته باشید. مناظری که در این پارک مهمان نگاه زیبایی طلب گردشگران می شود، همانند تصاویری است که تنها در تابلوهای نقاشی هر بیننده ای را خیره خود خواهدکرد. یکی از جاذبه های این پارک که از دیدنی های کانادا هستش، رودخانه وسترن بروک است. طبیعتی بکر و زیبا را در ذهن خود مجسم کنید که تنها صدایی که در گوشتان طنین انداز خواهدشد، صدای آبی است که راستا رودخانه 15 کیلومتری را پشت سر می گذارد. لطافت گیاهان حواشی رودخانه و گاه دیدن جانوارانی که در محوطه گذر می نمایند، خیال یک سفر رویایی را در سفر به کانادا برایتان مجسم خواهد نمود. برای رفتن به لب رودخانه و زمانی نشستن و غرق شدن در زیبایی طبیعت، اگر اقامتگاهتان خیلی نزدیک هم باشد باز هم باید کفش مناسب به پا کنید. راستا پیاده روی شما تا رسیدن به رودخانه به 3 ساعت به طول خواهد انجامید. می دانید که هرکه طاووس خواهد . . .

ساحل کاوندیش، جاذبه ای در جزیره بکر ادوارد

دوستان عزیز، چقدر اهل بازدید از مناطق بکر طبیعت هستید؟ به راستی که طبیعت به خودی خود چقدر زیباست، طبیعتی که بشر در آن دخالتی ننموده و جاذبه های خود را با سخاوت تقدیم نگاه گردشگران می نماید. در سفر به کانادا جزیره ای به نام جزیره شاهزاده ادوارد وجود دارد. این جزیره متعلق به زیبایی های بکر طبیعت است که آدمی اجازه دستکاری به هر دلیلی را در آن نداشته است. اما کاوندیش یکی از سواحلی است که در جزیره ادوارد، طبیعتی زیبا برای گردشگری است. اگر اهل ورزش های آبی هستید، در جریان باشید سواحل کاندیش یکی از مناسب ترین مکان ها برای گذراندن اوقات فراغت برای شماست چراکه می توانید در آن جا موج سواری، این ورزش پر از هیجان و شادی را تجربه کنید. برای شمایی که دغدغه ماهیگیری هم دارید، کاوندیش این موقعیت را با طبیعت بی نظیرش، فراهم نموده است. در نهایت این که ساحل کاوندیش در میان گردشگری و دنیاگردان به سبب دارا بودن درختان بلند و صخره های بزرگ، صندلی ویژه ای در سفر به کانادا دارد، حتی اگر شنیدید خانه درختان بلند، بدانید از کاوندیش سخن گفته می شوید که از دیدنی های کانادا است.

دامستر، جاذبه ای عجیب از نوع جاده

کوه، درخت و طبیعت یا مکان های تاریخی؟! می دانید که هرکدام از این ها نوعی جاذبه گردشگری و دیدنی های کانادا به شمار می آیند. ولی تابه حال شنیده بودید یک بزرگ راه به قدری زیبایی داشته باشد که آن را به عنوان جاذبه گردشگری در دنیا معرفی نمایند؟ دامستر با 500 کیلومتر طول شما را طوری در دل خود راهنمایی می نماید که عبورتان از میان کوهستان و جنگل ریچاردستون، راستای پر از تماشای زیبایی را برایتان به تصویر خواهیدکشید. این جاده علاوه بر تقدیم مناظر زیبای سبز و کوه های قدبرافراشته به دیدگان میهمانانش، ضمن راه ارتباطی بودن برای چند شهر، یک اتفاق شگفت انگیز دیگر هم شاید شانس دیدنش را به شما بدهد و آن دیدن خرس های گریزلی در سفر به کانادا است.

کَسل بات، صخره ای سنگی میان گل های وحشی

یک تصویر زیبایی از طبیعت را می خواهیم برایتان به تصویر بکشیم، تصورش را بکنید یک دشت اما نه یک دشت خالی و پر از خار، دشتی که گل های وحشی جای جای آن را احاطه نموده اند، اما چگونه ممکن است میان گل های دشت، صخره ای سنگی از دل زمین سربرآورد و بلندایی به ارتفاع 70 متر را از آن خود کند؟ کوه سنگی کَسل بات، دقیقاً همان صخره ای است که از آن سخن گفتیم، با غارهایی کوچک که در دل خود جای داده است، این جاذبه گردشگری و دیدنی های کانادا، در گذشته های دور به عنوان مقری برای دیدبانی هم کاربری در منطقه ساسکاچوان بوده است.

مونتمورسی، جاذبه ای دیدنی از نوع آبشار

شهر کِبک، پارک کِبک و نهایتاً آبشار مونتمورسی را در لیست مکان ها و جاذبه های گردشگری کانادا قرار دهید که روزی برای بازدید از آن بار سفر خواهیدبست. تابه حال به نظاره آبشار ایستاده اید؟ از دیدن این پدیده طبیعی چقدر احساس نشاط و طراوت روح را در وجودتان زنده خواهدشد؟ حالا تصورش را بکنید بر فراز آبشار، بر روی پلی معلق، با هیجانی مضاعف و سرمست از شادی، به فرود آب می نگرید. اگر فرصت سفر به کانادا و رفتن به کِبک برایتان فراهم شد، دیدن مونتمورسی را از این صندلی ویژه از دست ندهید. تابستان فرصتی است تا علاوه بر لذت از طبیعتی زیبا، شاهد مراسم آتش بازی در این منطقه گردشگری هم باشید و اوقاتی خوش را در دیدنی های کانادا سپری کنید.

پارک ملی آیوتوک، جاذبه ای از جنس طبیعت سخت

چقدر اهل کوهنوردی در دل طبیعت هستید؟ طبیعت سخت را چقدر مشتاقانه نظاره گرید؟ منظورمان از طبیعت سخت، کوه و صخره است. حالا پوشیده بودن این کوه ها و صخره ها را از عایقی سفید از جنس برف، در ذهنتان تجسم کنید. اگر اهل ورزش هایی نظیر اسکی هستید، طبیعتی بی نظیر برای شماست، البته اگردر این زمینه حرفه ای هستید که چه بهتر، اگر هم فقط مشتاق قدم زدن در دل کوه هستید، کوه آزگارد با بلندایی به ارتفاع 1300 متر، این امکان را برای شما فراهم می سازد. دوستان عزیز لذت بودن در سرزمین گل های یخ زده را اگر امکان سفر به کانادا را داشتید از دست ندهید. این معنای واژه آیوتوک است، و به راستی که برازنده ای این محیط با شرایط ویژه آن است.

منبع: همگردی
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 421

به "دیدنی های کانادا ، سرزمینی با جاذبه های حیرت انگیز در قاره آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های کانادا ، سرزمینی با جاذبه های حیرت انگیز در قاره آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید