رئیس مجلس ترکیه به ازبکستان سفر می نماید

به گزارش تور ترکیه ارزان به نقل از آناتولی، بنعلی ییلدیریم، رئیس مجلس نمایندگان ترکیه با هدف دیداری رسمی قرار است به تاشکند، پایتخت ازبکستان سفر کند.

رئیس مجلس ترکیه به ازبکستان سفر می نماید

روز یکشنبه ییلدیریم در فرودگاه آنکارا و پیش از ترک کشورش به مقصد تاشکند خاطرنشان کرد که روابط ترکیه و ازبکستان به سرعت در حال توسعه و گسترش است. رئیس مجلس ترکیه این روابط را استراتژیک و بلند مدت توصیف کرد.

گفته گردیده رئیس مجلس ترکیه در جریان سفر خود به ازبکستان قرار است با شوکت میرضیایف، رئیس جمهور این کشور و دیگر مقامات رسمی و بلند پایه دیدار کند.

در این سفر همچنین قرار است ییلدیریم برخی پروژه ها و طرح های عمرانی و خدماتی دولت و شرکت های خصوصی ترکیه در ازبکستان را افتتاح و به بهره برداری برساند.

ترکیه در کوشش است تا روابط خود با کشورهای آسیای مرکزی را گسترش دهد و در این میان روابط با ازبکستان به عنوان یکی از دولت های آسیای مرکزی برای رهبران آنکارا از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

همچنین با توجه به فعالیت مدارس گولن در ازبکستان، دولت فعلی این کشور همسویی قابل توجهی را با دولت اردوغان برای مقابله با تحرکات جنبش گولن دنبال می نماید و این موضوع برای رهبران آنکارا که گولن را متهم به رهبری کودتای جولای 2016 می نمایند، بسیار مهم است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مهر 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 131

به "رئیس مجلس ترکیه به ازبکستان سفر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس ترکیه به ازبکستان سفر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید