با ساحل ریلی در کرابی آشنا شوید

به گزارش تور ترکیه ارزان، ریلی (railay) ساحلی در کرابی، با صخره‌هایی از جنس سنگ آهک، پوشیده از شن سفید، غار‌ها و تلاب‌های پنهان در صخره‌ها و مناظر زیبا به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری کشور تایلند به شمار می‌رود.

با ساحل ریلی در کرابی آشنا شوید

نکته جالب این است که در جزیره کرابی هیچ جاده‌ای وجود ندارد و تنها وسیله‌ نقلیه‌ موجود در این جزیره قایق‌ها هستند. شبه جزیره‌ فرا نانگ (Phra Nang) به وسیله‌ پرتگاهی از جنس سنگ آهک و دره‌های جنگلی از ساحل ریلی جدا شده و تنها از طریق دریا قابل دسترسی است. ساحل ریلی بدون هیچ جاده و راه یک مکان برای ماجراجویی در تور کرابی است.

شبه جزیره‌ی ریلی از چهار ساحل ریلی غربی، فرا نانگ، ریلی شرقی و تونسای تشکیل شده که در این جا به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم.

ساحل ریلی غربی در کرابی

بیشتر گردشگران برای ورود به این شبه جزیره، از ساحل غربی استفاده کرده و ریلی غربی اصلی‌ترین ساحل در شبه جزیره‌ ریلی به شمار می‌رود. این ساحل 600 متر طول، دارای انواع مغازه‌ها و رستوران‌ها است. این راه پر از بانگالو یا همان خانه‌های ییلاقی است که می‌توانید در آن‌ها اقامت کنید. با 15 دقیقه پیاده‌روی از بخش صخره‌ای این ساحل، به ساحل فرا نانگ رفته و همچنین در ساحل ریلی غربی چهار هتل وجود دارند. 

ساحل فرا نانگ در کرابی

ساحل فرا نانگ در نزدیکی ساحل آئو نانگ قرار دارد و عموما آن را با این ساحل اشتباه می‌گیرند، جنوبی‌ترین ساحل در شبه جزیره‌ی ریلی می‌باشد. این ساحل با 20 دقیقه سفر با قایق، از ساحل آئو نانگ قابل دسترسی می‌باشد. با 10 دقیقه پیاده‌روی از ریلی شرقی به فرا نانگ می‌رسید. در ماه‌های نوامبر تا آپریل که ماه‌های شلوغ و پرگردشگر هستند، ساحل فرا نانگ نسبت به ساحل ریلی غربی میان گردشگران محبوب‌تر است.

ساحل ریلی شرقی در کرابی 

ساحل ریلی شرقی، محلی برای زندگی انواع گیاهان و پرندگان است. این ساحل همچنین با قایق‌های‌ ماهیگیری نیز دیده می‌شوند. این محل مخصوص پیاده‌روی زیبایی تا شمال این ساحل کشیده شده. هتل رستوران‌های کمی در این ساحل وجود دارند، اما غذاهای خوشمزه‌ای دارند که هیچ یک از سواحل رایلی نمی‌توانید پیدا کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های این ساحل، شب‌های زنده آن می‌باشد.

ساحل تونسای در کرابی

ساحل تونسای در میان سواحل شبه جزیره‌ی ریلی، کم‌تر شناخته شده و بین دو صخره‌ی آهکی قرار دارد و به هنگام پایین پودن آب، پیاده قابل دسترسی می‌باشد. ساحل تونسای با رستوران‌ها و هتل‌ها و داشتن محلی مناسب برای شنا و اسنورکلینگ مشهور شده است.

منبع: krabi-hotels.com
انتشار: 8 مرداد 1396 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 10

به "با ساحل ریلی در کرابی آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با ساحل ریلی در کرابی آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید