عراق، پاکسازی خطرناک ترین کانون فعالیت تروریست های داعشی در شمال صلاح الدین

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، تامین امنیت خطرناک ترین کانون فعالیت تروریست های داعشی در شمال استان صلاح الدین، تدابیر امنیتی در ناصریه و کشف مخفیگاه های داعش در الانبار از مهمترین اخبار امنیتی عراق است.

عراق، پاکسازی خطرناک ترین کانون فعالیت تروریست های داعشی در شمال صلاح الدین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شفق نیوز، یک مسئول محلی در صلاح الدین عراق امروز آدینه از تامین امنیت یکی از بزرگترین کانون های داعش در شمال این استان اطلاع داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

محمد زیدان مدیر ناحیه الزویه از توابع بیجی در استان صلاح الدین گفت: نیروهای عراقی در اطراف کوه مکحول برای تامین مناطق الزویه، المسحک و النمل از تهدیدات و حملات تروریستی احتمالی، مستقر شدند.

وی از نصب دوربین هایی برای رصد تحرکات داعشی ها و مناطق حضور آنها و نیز گشت های ثابت و سیار در امتداد جبال مکحول اطلاع داد و گفت: این طرح استقرار با نظارت وزارت دفاع و عملیات صلاح الدین برای ممانعت از تکرار فاجعه المسحک -که 18 کشته و زخمی از میان نیروهای امنیتی و غیرنظامیان برجای گذاشت-، انجام شد.

سلسله جبال مکحول میان کرکوک و صلاح الدین از بزرگترین کانون های داعشی و القاعده و سکویی برای حملات تروریست ها به نیروهای امنیتی و غیرنظامیان به شمار می رود.

تدابیر امنیتی در ناصریه عراق

یک منبع امنیتی از تدابیر امنیتی شدید در ناصریه مرکز استان ذی قار پس از افزایش ناآرامی در این شهر اطلاع داد و اعلام نمود: نیروهای زیادی به ناصریه وارد و در مناطق مختلف این شهر به دنبال بروز ناآرامی، مستقر شده اند.

این منبع اعلام کرد: اعتراضات در این شهر به دنبال بازداشت یک نفر رخ داد که به دنبال آن تظاهرات نمایندگان اقدام به بستن جادهای اصلی با آتش زدن لاستیک کردند. نیروهای امنیتی معترضان را در مناطق الصالحیه و سومر و تقاطع البهو تحت تعقیب قرار دادند تا آنها را از لاستیک های در حال سوختن دور نمایند و اقدام به خاموش کردن لاستیک ها نمایند.

صیانت حشد شعبی از دکل های برق در دیالی

صادق الحسینی سخنگوی محور دیالی حشد شعبی اعلام نمود: حشد شعبی از چهار سال قبل در راستای حمایت از دکل های برق به ویژه در شمال و شمال شرق دیالی حرکت نموده است که در معرض سلسله اقدامات تروریستی که زیان مالی زیادی وارد می نماید، حرکت نموده است. حشد نیروهای حافظ دکل ها به ویژه در مناطق دور افتاده از حملات تروریستی است.

از سوی دیگر قاسم المحمدی فرمانده نیروی زمینی عراق هم از اقدامات برای حمایت از دکل های برق در القائم در غرب عراق اطلاع داد و در جریان بازدید از القائم در غرب الانبار از آسیب های وارده مطلع شد و نشستی با فرماندهان امنیتی داشت و دستور حفظ این دکل ها را داد.

همچنین یک منبع وابسته به حشد الانبار از یک سرنموده برجسته داعش در شرق شهر فلوجه اطلاع داد و اعلام نمود: نیروهای امنیتی پس از گذاشتن کمینی برای یکی از سرنموده های داعش هنگام ورود وی به منطقه الکرمه در شرق فلوجه این سرنموده را بازداشت کردند.

ناصر الغنام فرمانده عملیات الانبار هم ازکشف مخفیگاه داعشی که در آن مقادیری مهمات و سلاح قرار داشت در شمال الرطبه در عمق 100 کیلومتری صحرای الانبار اطلاع داد و اعلام کرد که یک داعشی هم در این مخفیگاه بازداشت شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1612

به "عراق، پاکسازی خطرناک ترین کانون فعالیت تروریست های داعشی در شمال صلاح الدین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، پاکسازی خطرناک ترین کانون فعالیت تروریست های داعشی در شمال صلاح الدین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید