علت عدم عرضه اولیه زرماکارون در بورس چه بود؟

به گزارش تور ترکیه ارزان، خبرنگاران: مدیرعامل زر ماکارون بیان کرد:افزایش قیمت در کدال ابهاماتی ایجاد می کرد که باید اطلاعاتی نسبت به آن اصلاح می شد، پس از انجام این اقدامات عرضه اولیه غزر انجام خواهد شد.

علت عدم عرضه اولیه زرماکارون در بورس چه بود؟

به گزارش تور ترکیه ارزان به نقل از دنیای اقتصاد؛ با توجه به استعلام جدید واصله و ضرورت آنالیز آخرین شرایط ترهین دارایی های شرکت زر ماکارون عرضه اولیه امروز انجام نخواهد شد. این پیامی بود که از کارگزاری ها به سهامداران ارسال شد. چند روز بعد از لغو عرضه اولیه هم، محسن امینی، مدیرعامل زر ماکارون اعلام نمود:افزایش قیمت در کدال ابهاماتی ایجاد می کرد که باید اطلاعاتی نسبت به آن اصلاح می شد، پس از انجام این اقدامات عرضه اولیه غزر انجام خواهد شد.

نکته جالب توجه که از چشم سهامداران پنهان نمانده بود بخشی از صحبت های مدیرعامل زر ماکارون بود. او گفته بود که برای اجرای برنامه جشن گونه ای که در حاشیه مراسم عرضه اولیه شرکت ها برگزار می کنیم، در حال آماده کردن جشن عرضه اولیه زرماکارون بودیم و حتی مرحله آماده سازی بادکنک ها نیز اجرا شده بود که به طور ناگهانی اعلام نمودند عرضه متوقف شده است. این دومین بار بود که عرضه زر ماکارون در بورس لغو می شد و فعالان بازار سرمایه از این موضوع حسابی شاکی شده اند، در حدی که نسبت به گذشته با زبان انتقادی تری به صحبت های مسوولان درباره لغو عرضه غزر واکنش نشان دادند. برای مثال یکی از فعالان بازار در صفحه شخصی خود و در واکنش به صحبت های مدیرعامل زر ماکارون که بیان نموده بود آماده سازی بادکنک ها هم اجرا شده بود اما عرضه لغو شد، نوشت: عزیزدل، شما شرکتت را بادکنکی قیمت نذار، که بورس عرضه را کنسل نکنه! و یکی از تور ترکیه ارزان حوزه بورس هم در صفحه شخصی خود نوشت: عرضه اولیه غزر آدم را یاد عرضه اولیه برکت می اندازد که تا مدت ها برای خریداران سودی نداشت.

فردین آقابزرگی: کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با روزنامه دنیای اقتصاد دو دلیل را برای، عرضه نشدن اولیه غزر بیان می نماید. دلایلی که به گفته او تنها حدس و گمان است و باید دید در هفته های آینده شرایط این نماد به چه سمت و سویی می رود. او دلیل اول خود را شرایط عرضه، تقاضا و شاخص معرفی می نماید و می گوید: این موضوع می تواند یکی از دلایلی باشد که عرضه بعضی از سهام ها در مقاطع خاصی به دلیل هیجان های مقطعی بازار انجام نمی گردد. آقابزرگی ادامه می دهد: هفته گذشته هم اوضاع واحوال بورس از لحاظ شاخص مناسب نبود. برای همین یکی از دلایل می تواند این باشد که صبر نموده اند تا شرایط بازار عادی گردد. این کارشناس بازار سرمایه درباره دلیل دوم خود به دنیای اقتصاد می گوید: شرکت زر ماکارون یکی از شرکت هایی بود که از آن اطلاعات خاصی درخواست نموده بودند که این شرکت با تاخیر این اطلاعات را تحویل داده بود که این موضوع هم می تواند دلیل دیگری بر عدم عرضه نماد غزر در بورس باشد. او درباره چرایی این موضوع نیز می گوید: در فرآیند پذیرش شرکت ها در بورس، تمام مسائل باید طبق چارت زمانی پیش برود. اگر شرکتی چارت زمان بندی را نادیده بگیرد و بخواهد زمان را در اختیار خودش داشته باشد، کار نادرستی اجرا شده است. چراکه باید طبق برنامه هماهنگ شده ناظر سازمان بورس کارها را انجام دهد مگر در موارد استثنا.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1301

به "علت عدم عرضه اولیه زرماکارون در بورس چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت عدم عرضه اولیه زرماکارون در بورس چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید