فرمانده ارتش تایلند احتمال وقوع کودتا را رد نکرد

به گزارش تور ترکیه ارزان، خبرنگاران: فرمانده ارتش تایلند در حالی که از دو طرف درگیر در این کشور خواهان خویشتن داری و حفظ آرامش شد، احتمال وقوع کودتا در تایلند را رد نکرده است.

فرمانده ارتش تایلند احتمال وقوع کودتا را رد نکرد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل تور ترکیه ارزان به نقل از الجزیره؛ تأکید فرمانده ارتش تایلند بر حفظ آرامش و خویشتن داری از سوی دو گروه سیاسی رقیب در این کشور در حالی است که در درگیری های شب گذشته در شهر بانکوک حداقل یک نفر کشته و 3 نفر دیگر زخمی شدند. بر اساس این گزارش تایلند در دو ماه گذشته با تنشهای سیاسی شدید و اعتراضات خیابانی روبه رو بوده است. مخالفان دولت تایلند خواهان برکناری و استعفای نخست وزیر هستند ولی نخست وزیر ضمن مخالفت با این درخواست میخواهد انتخابات زودهنگام را در 2 فوریه [13 بهمن ماه] برگزار کند.

مخالفان با رد پیشنهاد نخست وزیر برای برگزاری انتخابات خواهان استعفای وی و اجرای اصلاحات سیاسی پیش از برگزاری این انتخابات شده اند. ارتش تایلند تاکنون 11 بار اقدام به کودتای نظامی نموده به همین علت دیدگاه ارتش در این زمینه بسیار مهم و تأثیرگذار است. فرمانده ارتش تایلند در پاسخ به سئوال تور ترکیه ارزان در مورد احتمال دخالت ارتش در بحران سیاسی این کشور تأکید کرد، در هنوز نه باز است و نه بسته شده است. شرایط کشور تصمیم ارتش را معین خواهد نمود. وی بار دیگر از مردم تایلند خواست تا درخواست از ارتش برای جانبداری از یکی از طرفهای درگیر در بحران سیاسی این کشور را متوقف نمایند.

وی گفت: لطفاً ارتش را به کانون درگیری ها و اختلافات سیاسی نکشانید. معترضان و مخالفان دولت تایلند بارها از ارتش خواسته اند تا برای انتها دادن به بحران سیاسی وارد عمل گردد. مخالفان از استفاده از لفظ کودتا خودداری نموده اند ولی از ارتش خواسته اند تا موضع روشنی را در قبال بحران سیاسی این کشور اتخاذ کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 556

به "فرمانده ارتش تایلند احتمال وقوع کودتا را رد نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده ارتش تایلند احتمال وقوع کودتا را رد نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید