خانه سالمندان فیل ها در پوکت

به گزارش تور ترکیه ارزان، فیل سواری یکی از جاذبه‌های مطرح کشور تایلند برای تجربه می‌باشد. خانه‌ فیل‌های سالمند در جزیره پوکت به تازگی برای نگهداری از فیل‌هایی که دیگر نمی‌توانند کارهای سنگین انجام دهند، آغاز به کار کرده است. با این که سوار شدن به این فیل‌ها در این کشور به یک جاذبه تبدیل شده اما باعث به خطر افتادن این گونه جانوری شده است.

خانه سالمندان فیل ها در پوکت

گردشگران در هنگام ورود به این خانه با صحنه‌هایی نارحت کننده از آموزش فیل‌های کوچک روبرو می‌شوند. مربیان این فیل‌ها برای این که آن‌ها آموزش بدهند، فیل‌های کوچک را از خواب، غذا محروم کرده و یا آن‌ها را کتک می‌زنند.

فیل سواری به یکی از جاذبه‌های جزیره پوکت تبدیل شده است، اما ما به شما توصیه می‌کنیم در تور ارزان پوکت با سوار نشدن بر روی فیل‌ها اعتراض خود را نشان دهید، چون تنها 3000 فیل در کشور تایلند مانده است.

این فیل‌ها در نتیجه‌ آموزش‌ها به حیواناتی فرمان‌بردار تبدیل شده‌اند اما از نظر روحی آسیب دیده‌اند. در خانه سالمندان که به مساحت آن به 30 هکتار می‌رسد از 5 رأس فیل سالمند نگهداری می‌شود. برای مراقبت از فیل‌هایی که از کارافتاده‌اند و دیگر توانایی کار را ندارند، ساخته شده است. به‌ محض اینکه شبکه‌های ارتباطی از جزیره‌ پوکت با این مرکز تماس بگیرند و درباره‌ ضرورت نجات یک فیل هشدار دهند، این حیوان از صاحب خود خریداری شده و به خانه‌ سالمندان منتقل خواهد شد.

روزها این موجودات خسته در محوطه‌ این مرکز پرسه زده و شب‌ها را در پناهگاه‌های سرپوشیده خود به سر می‌برند. بازدیدکنندگان از این مرکز سوار فیل‌ها نشده و به آن‌ها غذا می‌دهند یا آن‌ها را در هنگام بازی کردن می‌بینند. به عقیده راجر سون، موسس اسن مجموعه فیل‌ها حیواناتی احساساتی می‌باشند که شادی و غم را درک کرده و محبت از خود نشان می‌دهند. ما در این مکان به آن‌ها اجازه داده تا بدون ترس زندگی کنند. در تاریخ کشور تایلند، فیل جز حیواناتی می‌باشد که در جنگ‌ها نیز شرکت می‌کرده. برای بازدید از جاذبه در شهر پوکت با تور پوکت ارزان همراه شوید.

لوئیس راجر سون از پایه‌گذاران این خانه در پوکت گفته است:

پیش از افتتاح این مجموعه بزرگ حامی فیل‌ها، در این جزیره برای فیل‌های پیر، بیمار، زخمی و خسته جایی وجود نداشت و آن‌ها تا پای مرگ مجبور به کار می‌کردند.

انتشار: 7 مرداد 1396 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 4

به "خانه سالمندان فیل ها در پوکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه سالمندان فیل ها در پوکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید