لغو نمایشگاه گردشگری ITB آلمان به دلیل کرونا

آلمان یکی از مهمترین نمایشگاه های گردشگری دنیا را برای جلوگیری از شیوع گسترده تر ویروس کرونا، کنسل کرد.

لغو نمایشگاه گردشگری ITB آلمان به دلیل کرونا

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت های تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه ITB قرار بود از روز چهارشنبه 14 اسفندماه در شهر برلین به مدت پنج روز برگزار گردد. پیش بینی شده بود بیش از 10 هزار شرکت نماینده از 180 کشور در این رویداد دنیای شرکت نمایند. ایران بیشتر از یک دهه است مستمر در این نمایشگاه حضور دارد.

این نمایشگاه به عنوان بورس گردشگری دنیا شناخته می گردد. برآورد شده بود ITB سال جاری حدود 7 بیلیون یورو درآمد حاصل کند. سال گذشته حدود 160 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید نموده بودند.

بعضی مسئولان دولت فدرال آلمان در یک هفته گذشته بارها به مسئولان نمایشگاه برلین درباره خطر شیوع بیشتر ویروس کرونا در صورت برگزاری رویداد هشدار داده و خواسته بودند آن را به زمان دیگری موکول نمایند که پایان با تصمیم وزارتخانه های بهداشت و اقتصاد دولت فدرال آلمان، ITB برلین لغو شد و زمان اجرای آن تا سال 2021 به تعویق افتاد.

نمایشگاه برلین پیش تر شهرهای آلوده در کشورهای چین، ایران و کره جنوبی را تعیین نموده بود و از شرکت نمایندگان خواسته بود پیش از حضور در این رویداد، برگه سلامت تهیه نمایند. علاوه بر این اعلام شده بود در صورت سفر به یکی از شهرهای ووهن در چین، یا قم در ایران و دیگر شهرهای آلوده در کره جنوبی و ایتالیا، اجازه حضور در این نمایشگاه به آنها داده نمی گردد.

مسئولان بهداشت شهر برلین از برگزارنمایندگان این نمایشگاه خواسته بودند اثبات نمایند شرکت نمایندگان از مناطق آلوده به ویروس کرونا شرکت نمی نمایند و کنترل های شدیدی در این زمینه داشته باشند.

مرکز نمایشگاه برلین پایان در بیانیه ای رسما اظهار داشت که قادر به اجرای چنین تدابیری نیست و نمایشگاه گردشگری 2020 را تنها به توصیه مقامات بهداشتی این کشور و با هدف حفظ سلامتی شرکت نمایندگان و شهروندان لغو می نماید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 11 اسفند 1398 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 914

به "لغو نمایشگاه گردشگری ITB آلمان به دلیل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو نمایشگاه گردشگری ITB آلمان به دلیل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید