لوی کراتونگ یا جشن ماه کامل در تایلند

به گزارش تور ترکیه ارزان، لوی کراتونگ یا جشن ماه کامل در تایلند، یکی از جاذبه‌های اصلی تور تایلند برای تجربه لحظاتی خوش و به یادماندنی است. در این مقاله شما را بیشتر با این جشنواره آشنا خواهیم کرد.

لوی کراتونگ یا جشن ماه کامل در تایلند

"لوی" به معنای شناور کردن و "کراتونگ" به معنای کلکی به شکل نیلوفر آبی و ساخته شده از برگ موز است. در طی این مراسم قایقهایی که از گندم درست شده اند و بر روی آنها شمع، عود و گل قرار داده شده است بر روی رودخانه ها شناور می شوند. این مراسم در سراسر کشور و به طور خاص در شهر سوخوتای (Sukhothai) ، پایتخت سابق تایلند برگزار می شود. تور تایلند فرصتی مناسب برای بازدید از جاذبه‌های زیبا و دیدنی به شما خواهد داد.

تایلندی ها معمولا هنگام رها کردن کلک خود در آب آرزویی می کنند و بسیاری باور دارند که اگر شمع آنها تا زمانی که از نظر خارج نشده، روشن بماند، آرزوی آنها برآورده خواهد شد. در آیین بودایی این عمل را نماد سفر روح انسان در دنیای مادی در نظر می‌گیرند.

در سحرگاه روز جشن، بسیاری از مردم به رودخانه نزدیک محل سکونت خود می روند تا کلک های خود را که شمع و عود روی آن را روشن کرده اند، برای ادای احترام و تشکر از الهه آبها، در رود رها کرده و تمام کینه ها، خشم و پلیدی ها را از خود دور کنند. مردم هم چنین ناخن و موی خود را کوتاه کرده و آن را همراه با کلک خود رها می کنند تا ناپاکی ها را از وجود خود پاک کنند، آنها بر این باورند که این کار برای آنها خوش شانسی می آورد و گناه و بدی را دور می کند.

یکی از جنبه های رومانتیک این جشن اقبال زوج های جوان به اهدای کراتونگ به آب است. دلیل آن هم این است که زوج ها با دنبال کردن کراتونگ خود، آینده رابطه خود دیده که دوام خواهد داشت یا مثل کلک آنها در آب فرو می‌شکند.

ریشه چنین باوری نیز در داستان ملکه سوخوتای می‌باشد که کراتونگی را ساخته و برای تشکر از الهه آبها به جریان آب یکی از کانال های قصر سپرد تا پادشاه هم آنرا به نشانه علاقه او ببیند. پادشاه نیز از این شیوه ابراز علاقه بسیار مسرور شده و آن را به عنوان رسمی نو در پادشاهی خود اعلام کرد.

انتشار: 18 آذر 1396 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 35

به "لوی کراتونگ یا جشن ماه کامل در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوی کراتونگ یا جشن ماه کامل در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید