معبد چای واتانارام در تایلند

به گزارش تور ترکیه ارزان، معبد چای واتانارام (Wat Chai watthanaram)، یکی از جاذبه‌های تاریخی تور تایلند برای بازدید است. معبد بودایی واقع شده در شهر Ayutthaya کشور تایلند ، در غرب رودخانه چائوفارایا قرار گرفته است.

معبد چای واتانارام در تایلند

این معبد، یک معبد سلطنتی بوده که در آن شاه و جانشینانش به انجام مراسم مذهبی می پرداختند و بسیاری از ملکه ها و شاهزادگان پس از مرگ در اینجا سوزانیده می شدند.

در تور تایلند به شما توصیه می‌کنیم کمی از سواحل دور شده و به بازدید جاذبه‌های تاریخی این کشور هم بروید.

ساختار این معبد بازتابی است از جهان بینی بودایی است که به شما توصیه می‌کنیم بازدید از آن را در برنامه سفر تور تایلند خود قرار بدهید. معبد در سال 1630 توسط پادشاه پراست تانگ به عنوان اولین معبد سلطنت و به یادبود از سکونت مادر خود در آن منطقه ساخته شد.

نام این معبد به زبان بومی یعنی معبد سلطنت طولانی و دوران با شکوه می باشد و در آن از سبک خمر که در آن زمان محبوب بوده طراحی شده است. برج مرکزی آن به ارتفاع 35 متر می باشد که چهار ستون به سبک خمری آن را احاطه کرده است.

پس از نابودی کامل پایتخت توسط برمه در 1767 ، معبد رها شد و آجر ویرانه ها مورد دستپرد و فروش قرار گرفت و مجسمه های بودایی به یغما رفت.در سال 1987 یک گروه تایلندی شروع به بازسازی مکان کردند و در سال 1992 آن را برای بازدید عموم باز کردند.

انتشار: 18 آذر 1396 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 36

به "معبد چای واتانارام در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد چای واتانارام در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید