منازل استیجاری مردم برای سفرهای داخلی باید ساماندهی گردد

به گزارش تور ترکیه ارزان، خبرنگاران: عضو کمیسیون گردشگری مجلس گفت: در رابطه با استفاده از منازل مردم به عنوان ویلا و آپارتمان باید ساماندهی صورت گیرد یعنی اینگونه نباشد که ما در جریان نباشیم که هر کس برای خود اجاره دهد بلکه تحت عناوین خانه و کاشانه نظاماتی ایجاد گردد.

منازل استیجاری مردم برای سفرهای داخلی باید ساماندهی گردد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا پاییز 99 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، گفت: گردشگری در ایران از جهت وظایف و اختیارات اینگونه است که وظیفه اجرای آن به عهده سازمان نیست یعنی سازمان پولی در اختیار ندارد که هتل بسازد بلکه باید مدیریت و ساماندهی بخش خصوصی را داشته باشد و برای یاری به شرایط گردشگری مردم باید در وهله اول از همه امکانات موجود استفاده کند یعنی موزه ها و بسیاری از اماکن تفریحی باز باشد.

وی اضافه نمود: سازمان میراث فرهنگی در ادامه باید نظارت پیگیرانه ای را داشته باشد تا خدمات خوبی ارائه گردد و از طرف دیگر رستوران ها و هتل ها از جهت قیمت و هزینه به یاری مردم بیایند، همچنین در رابطه با مباحث مربوط به هدایت مراجعان، بروشورهایی چاپ و در ایستگاه های ورودی و خروجی شهرها بر حسب وسعت مراجعان پخش گردد تا راهنمای مراجعان باشد چه از جهت اطلاعات و چه از جهت ارتباط.

بائوج لاهوتی توضیح داد: این هدایت می تواند در رابطه با استفاده از منازل مردم به عنوان ویلا و آپارتمان به صورت ساماندهی صورت گیرد یعنی اینگونه نباشد که ما در جریان نباشیم که هر کس برای خود اجاره دهد بلکه تحت عناوین خانه و کاشانه نظاماتی ایجاد گردد.

عضو کمیسیون گردشگری مجلس اعلام کرد: در حوزه گردشگری نسبت به سفرها نظر منتقادانه از باب مطلوب داریم اما در عین حال نمی توانیم کتمان کنیم که وظایف، اختیارات و منابع همه در ید یک سازمان نیست و نمی تواند باشد، از طرف دیگر بودجه سازمان هم به لحاظ شرایط کشور حداقلی بسته شده است و بیشتر تسهیلات را حتی در صندوق توسعه ملی برای بخش خصوصی و تعاونی مطرح کردیم.

وی یادآور شد: مکرر پیگیر افزایش منابع و اعتبارات این سازمان هستیم اما به هر حال نباید واقعیات اقتصاد ایران، توضیح وظایف و اختیارات و مدیریتی که ما برای بخش خصوصی در حوزه خدمات یا صنعت گردشگری قائل هستیم را نباید انکار کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 اسفند 1398 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 897

به "منازل استیجاری مردم برای سفرهای داخلی باید ساماندهی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منازل استیجاری مردم برای سفرهای داخلی باید ساماندهی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید