مواجهه سمی ترین مار جهان با یک کودک!

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، یک خانواده پس از اینکه کودکشان یک مار را در حالی که در خانه شان می لغزید پیدا کرد، غافلگیر شدند. به گفته کارشناسان این مار از سمی ترین مارهای روی زمین است.

مواجهه سمی ترین مار جهان با یک کودک!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، خانواده ای در یکی از خلیج های استرالیا، در کریسمس سال جاری پس از اینکه پسرشان یک مار مرگبار را پیدا کرد که در زیر درخت کریسمس آنها در حال لغزش بود، یک هدیه ناخواسته دریافت کردند. ظاهرا کودک فوراً به مادرش هشدار داده است، اگرچه او کاملاً مطمئن نبود که کودک شوخی می نماید یا خیر، اما او همچنان آن را جدی گرفت و آنالیز کرد. هنگامی که او متوجه مار شد بلافاصله با شکارچی مارتماس گرفتخ است.

گادفری شکارچی مار فیلمی از این حادثه را در صفحه یوتیوب خود، به اشتراک گذاشت. مار مورد بحث یک مار قهوه ای شرقی، یکی از سمی ترین گونه های مار روی این سیاره بود. گادفری گفت:این دومین مار سمی روی زمین است. این گونه است که مسئول بیشترین تلفات در استرالیا است؛ اگر کسی، به خصوص بچه ها به طور تصادفی روی آن قدم بگذارند، احتمال زیادی وجود دارد که مار آن ها را نیش بزند.

مارهای قهوه ای شرقی را می توان در سراسر شرق و جنوب استرالیا یافت و از آنجایی که زیستگاه طبیعی آنها با بعضی از پرجمعیت ترین منطقه ها این کشور همپوشانی دارد، یافتن آنها در خانه هایشان غیرعادی نیست.

گادفری گفت:من معتقدم که با رفتن به زیر درب وارد شده بود، زیرا شکافی در امتداد پایین در وجود داشت. مارها چون احساس امنیت می نمایند دیوارها و لبه ها را دنبال می نمایند و اگر احساس خطر نمایند اغلب به گوشه اتاق می روند، بنابراین دیوارهای متعددی برای محافظت از آنها وجود دارد. اتفاقاً درخت در گوشه ای بود و همه هدایا زیر آن قرار داشت. این مکان به امن ترین و طبیعی ترین مکان در خانه تبدیل شد تا حیوانات بزرگی که در محل زندگی انسان است در آن پنهان گردد.

طول این مار خاص بین حدود 60 سانتی متر بود. به گفته این کارشناس این مقدار برای مار در واقع مقدار بسیار خطرناکی است که می تواند بسیار کوچک و سریع باشد. با این حال، علیرغم معروفیت وحشتناکی که دارند، مارهای قهوه ای شرقی، مانند بیشتر مارها، تهاجمی نیستند و تنها در صورت احساس آزار یا تهدید گاز می گیرند. آن ها فرار را به جنگیدن ترجیح می دهد و بی علت گاز نمی گیرند. مارها از ما می ترسند، به همین علت این مار سعی کرد در میان هدایا پنهان گردد. نمی خواهد کسی را گاز بگیرد، اما اگر مورد آزار و اذیت قرار گیرد از خود دفاع می نماید.

  • این موجود عجیب نیمی ماده و نیمی نر است!/ عکس

  • آنچه ما نمی بینیم را خفاش ها می بینند!

به گفته گادفری سال جاری به لطف تابستان فوق العاده خشک در استرالیا، حتی بیشتر از حد معمول، مارها وارد خانه های مردم شده اند. به احتمال زیاد این مار فقط در جستجوی آب بوده است. آن ها شاهد تعداد بیش از حد معمول مارهایی هستند که وارد خانه ها و دیگر منطقه ها مرطوب مانند استخر می شوند.

منبع: newsweek

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 آذر 1402 بروزرسانی: 23 آذر 1402 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2484

به "مواجهه سمی ترین مار جهان با یک کودک!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواجهه سمی ترین مار جهان با یک کودک!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید