نامگداری هفته ای بنام مقابله با گاز منوکسیدکربن ، وقت اجرای طرح پایلوت تلفن های حوادث در ایران است

به گزارش تور ترکیه ارزان، مدیرعامل سازمان آتش نشانی گفت: در بسیاری از نقاط جهان مردم در مواقع اضطراری فقط با یک شماره تماس می گیرند، اما در ایران هنوز این اتفاق روی نداده و به نظرم وقت آن رسیده که در تهران این اتفاق روی دهد.

نامگداری هفته ای بنام مقابله با گاز منوکسیدکربن ، وقت اجرای طرح پایلوت تلفن های حوادث در ایران است

مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی در تبادل نظر با خبرنگار اجتماعی تور ترکیه ارزان، در رابطه به هفته ایمنی گفت: آغاز فصل سرما برای ما یعنی استفاده از سوخت های فسیلی جهت گرم کردن محل کار و زندگی و استفاده از سوخت فسیلی یعنی دعوت از مهمان ناخوانده ای به نام گاز مونواکسید کربن که مسمومیت با این گاز باعث معلولیت های ذهنی و روانی و مرگ خواهد شد.

وی ادامه داد: از ویژگی های این مهمان ناخوانده می توان به: نامرئی، بی رنگ، بی بو، بی طعم، سمی، کشنده و معروف به قاتل خاموش بودن آن نام برد.

داوری بیان نمود: از همین رو سازمان آتش نشانی با مشارکت اداره گاز، سازمان اورژانس تهران، انجمن جامعه ایمن کشور و اداره مشارکت ها شهروندی شهر تهران هفته ای را به عنوان هفته مقابله با گاز منوکسید کربن از سوم تا دهم آبان نام گذاری کردند و هدف آنان این است که مردم قبل از اینکه وسایل گاز سوز را راه اندازی نمایند به این مسایل حساس شوند و حتما به نکات که در زیر گفته می گردد توجه داشته باشند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی بیان نمود:انشاالله بتوانیم با برگزاری کارگاه ها و آموزش های لازم بتوانیم سال جاری شاهد تلفات کمتری در رابطه با گاز منوکسیدکربن داشته باشیم.

وی همچنین در رابطه با پایلوت تلفن های حوادث گفت: در بسیاری از نقاط جهان مردم در مواقع اضطراری فقط با یک شماره تماس می گیرند، اما در ایران هنوز این اتفاق روی نداده و به نظرم وقت آن رسیده که در تهران این اتفاق روی دهد.

داوری افزود: قرار دریافت سازمان ها و نهاد های مختلف کنار یکدیگر منجر به هم افزایی می گردد و نباید فکر کنیم اگر سازمان ها در حوادث با هم ادغام شوند و در کنار یکدیگر قرار گیرند منجر به تداخل در انجام وظایف شأن می گردد البته این مساله فعلا در حد طرح و پیشنهاد است و برای اجرای آن ضروری است زیرساخت های لازم اجرا گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1464

به "نامگداری هفته ای بنام مقابله با گاز منوکسیدکربن ، وقت اجرای طرح پایلوت تلفن های حوادث در ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامگداری هفته ای بنام مقابله با گاز منوکسیدکربن ، وقت اجرای طرح پایلوت تلفن های حوادث در ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید