نوزادان، کرونا را منتقل می نمایند؟!

به گزارش تور ترکیه ارزان، بعد از شیوع کرونا در سه مرکز مراقبت از بچه ها، معین شد که بچه ها و نوزادانی که هشت ماه هم بیش تر ندارند، کووید-19 را به بزرگسالان انتقال می دهند.

نوزادان، کرونا را منتقل می نمایند؟!

به گزارش مرکز واپایش (کنترل) و پیشگیری بیماری ها در ایالات متحده، بعد از شیوع کرونا در سه مرکز مراقبت از بچه ها، تعیین شد که بچه ها و نوزادانی که هشت ماه هم بیش تر ندارند، کووید-19 را به بزرگسالان انتقال می دهند.

این یافته ها در حالی منتشر می شوند که مدارس و کودکستان های هر چه بیشتر بازگشایی می شوند و حالت حضوری پیدا می نمایند و مرکز پیشگیری بیماری ها به تحقیق در خصوص دستورالعمل مهار گسترش کرونا ادامه می دهد.

در این تحقیق جدید که در ساعات پایانی آدینه انتشار یافت، شیوع کرونا در سه مرکز مراقبت بچه ها را در فاصله 1 آوریل تا 10 ژوییه آنالیز نموده اند. این مراکز در سالت لیک سیتی ایالت یوتا قرار دارند و از 83 کودک مراقبت می کردند.

تعیین شد که دوازده کودک زیر 10 سال که احتمالاً در کودکستان به کرونا مبتلا شده اند، با آن که هیچ علامت یا نشانه ای از بیماری نداشتند، بعد از برگشتن به خانه والدین یا خواهر و برادران شان را مبتلا نموده اند.

به گفته محققان و بر اساس آنالیز های قبلی، بچه ها بالای 12 سال می توانند ویروس را در مدرسه پخش نمایند. اما این آنالیز جدید، شواهد روشن تری به دست می دهد که بچه ها کوچک تری که به شدت هم بیمار نشده اند، نیز می توانند کرونا را انتقال دهند. بچه های هم علایم ملایمی از بیماری داشتند. در یک مورد کودک هشت ماهه ای بیماری را به والدین خود انتقال داد و یکی از آن ها در بیمارستان بستری شد.

طبق شواهد مستند مربوط به 12 تن از این بچه ها، آنان ویروس را دست کم به 12 نفر دیگر از 46 نفر افراد در تماس با خودشان در خارج از مرکز مراقبت بچه ها، مثل والدین، خواهر و برادران و سایر اقوام، انتقال دادند. در گزارش مرکز واپایش و پیشگیری بیماری ها آمده است: شدت ابتلا به کووید-19 در بچه ها کمتر از بزرگسالان است، اما بچه ها همچنان در انتقال آن نقش دارند.

بچه ها مبتلا در این سه مرکز علائی خفیفی داشتند یا علایمی نداشتند. از هر سه کودک فاقد علایم، محتمل است دو کودک کرونا را به والدین خود و معلمان خود انتقال داده باشند. در این گزارش توصیه شده است که برای کاهش انتقال کرونا، آزمایش ها افزایش یابد، تماس ها ردگیری گردد، و رعایت بهداشت دست ها تقویت گردد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1397

به "نوزادان، کرونا را منتقل می نمایند؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوزادان، کرونا را منتقل می نمایند؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید