هشدار نیروی انتظامی یزد در مورد خرید سوئیچی موتورسیکلت

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، خبرنگاران/یزد فرمانده انتظامی شهرستان یزد در خصوص خرید و پیشگیری از سرقت موتورسیکلت، توصیه ها و هشدارهایی را به شهروندان ارائه کرد.

هشدار نیروی انتظامی یزد در مورد خرید سوئیچی موتورسیکلت

سرهنگ سعید زینلی در این زمینه اظهار کرد: افراد باید از خرید موتورسیکلت بدون انتقال سند در دفاتر رسمی یا به اصطلاح سوئیچی خودداری کنند و به هیچ وجه موتورهای قولنامه ای و فاقد پلاک را خریداری نکنند چرا که موتورسیکلت بدون سند برای پلیس، حکم مال مسروقه را دارد.

وی افزود: در این حالت، اگر راکب آن به عنوان متهم دستگیر و در صورتی که نتواند ثابت کند این موتور را خریداری کرده، مطمئناً بازداشت می شود.

وی با توصیه مبنی بر این که قبل از خرید موتورسکیکلت از طریق مرکز رایانه پلیس از تحت تعقیب نبودن آن اطمینان حاصل شود، از شهروندان خواست تا هر گونه خرید و فروش موتورسیکلت را از طریق فروشگاه های معتبر و رسمی انجام دهند.

زینلی از دیگر موارد مهم در هنگام خرید موتورسیکلت را مطابقت دادن شماره موتور و شاسی آن با اسناد مالکیت بیان نمود و گفت: خریدار باید مخدوش نبودن شماره موتور و شاسی را نیز به دقت کنترل کند و نکته دیگری که افراد باید پس از خرید موتورسیکلت رعایت کنند، تعویض قفل ها و کلیدهای آن است.

وی تاکید کرد: مالکان موتورسیکلت باید از جا گذاشتن سوئیچ روی موتورسیکلت یا واگذاری آن به افراد ناشناس و غیر مطمئن به عناوین مختلف، خودداری کنند.

این فرمانده انتظامی با بیان این که توجه تبهکاران خصوصا سارقان به موتور سیکلت ها جلب می شود، گفت: سهولت سرقت موتورسیکلت در مقایسه با سرقت خودرو و همچنین سهولت در اوراق کردن یا فروش آن به اوراقچیان غیرمجاز، از مهم ترین دلایلی است که مجرمان را به سرقت این وسیله ترغیب می کند.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری پلیس، زینلی همچنین در پایان شرح داد: در صورت امکان موتورسیکلت خود را در پارکینگ های عمومی قرار دهید و حتماً پلاک اخذ شده جهت شماره گذاری موتورسیکلت را روی آن نصب کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1780

به "هشدار نیروی انتظامی یزد در مورد خرید سوئیچی موتورسیکلت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نیروی انتظامی یزد در مورد خرید سوئیچی موتورسیکلت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید