هک اطلاعات کاربران وبسایت 500px ، بیش از 10 هزار کاربر در معرض خطر قرار دارند

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، سایت اشتراک گذاری عکس 500px می گوید که در سال 2018 هک شده است. این اتفاق باعث شده تعداد زیادی از نام های کاربری و رمزهای عبور کاربران سرقت گردد.

هک اطلاعات کاربران وبسایت 500px ، بیش از 10 هزار کاربر در معرض خطر قرار دارند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، سرویس به اشتراک گذاری عکس 500px اعلام نموده که یک نقص امنیتی در سیستم عامل خود کشف نموده است که اطلاعات شخصی را در خصوص تمام کاربران نشت می داده است.

این هک که در ماه جولای 2018 کشف شده که نشان می دهد، نام و نام خواندگی کاربران، آدرس ایمیل و رمزهای عبور آنان به یغما رفته است.

اطلاعات کاربری مانند نام و نام خانوادگی کاربران، نامهای کاربری 500px، آدرسهای ایمیل و رمزهای عبور هشدار داده شد. این سایت به کاربران در قالب یک پست وبلاگی هشدار داده و نوشته است:اگر شما کاربر 500px تا پیش از 5 ژوئیه 2018 بودید، احتمالا تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته اید. مهندسان ما به طور دقیق روی پلتفرم ما نظارت دارند و ما هیچ مدرکی مبنی بر این که این هک باعث مشکل برای فرد یا گروه خاصی شده باشد نداریم.

ظاهرا این هک طی 2 هفته ای اتفاق افتاده است که این سرویس در حال به روزرسانی سیستم های خود بوده است. این سرویس، یکی از صدها سرویس آنلاین عکس دنیا است که در چارچوبی آزادانه به مردم یاری می نماید عکسهای خود را به اشتراک بگذارند.

احتمال می رود تعداد افرادی که تحت تاثیر این هک واقع شده اند بیش از 10 میلیون نفر باشد چرا که تنها طی سال گذشته، 13 میلیون کاربر در این سرویس ثبت نام نموده اند.

اگر شما هم از کاربران این وبسایت بوده اید هر چه سریعتر برای تغییر رمز عبور خود اقدام کنید.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 آذر 1401 بروزرسانی: 29 آذر 1401 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2361

به "هک اطلاعات کاربران وبسایت 500px ، بیش از 10 هزار کاربر در معرض خطر قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هک اطلاعات کاربران وبسایت 500px ، بیش از 10 هزار کاربر در معرض خطر قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید