هیئتی از دولت افغانستان در نشست پکن حاضر می شود

به گزارش تور ترکیه ارزان، دولت افغانستان گفت که یک هیئت محدود و فراگیر از دولت برای حضور در نشست بین الافغانی پکن راهی چین خواهد شد.

هیئتی از دولت افغانستان در نشست پکن حاضر می شود

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای تور ترکیه ارزان، وحید عمر مشاور رئیس جمهور افغانستان و رئیس اداره ارتباطات عمومی و راهبردی ریاست جمهوری گفت که پس از رایزنی با احزاب و جریان های سیاسی، دولت یک هیئت فراگیر را برای حضور در نشست پکن تشکیل داده است.

وی اضافه نمود که این هیئت با موضوع دولت، زیر چتر دولت و به نمایندگی از دولت به نشست می رود اما با این حال هیئت فراگیر است و از همه احزاب و جریان های سیاسی نمایندگی می نماید.

مشاور ارشد اشرف غنی جزئیاتی درباره ترکیب این هیئت ارائه نکرد اما منابع در ارگ ریاست جمهوری به طلوع نیوز می گویند که شمار اعضای این هیئت بین 15 تا 20 نفر است و اسامی آن ها با دولت چین در میان گذاشته شده است.

وحید عمر اضافه نمود که دولت مانع صلح نیست اما از معامله های پنهانی و پیچیده تحت عنوان صلح جلوگیری خواهد نمود.

این در حالی است که دولت در 9 دور گفت وگوهای مستقیم آمریکا و طالبان کاملا در حاشیه قرار داشت و کابل بارها نیز نگرانی اش را از ایجاد یک معامله پنهانی بین دو طرف ابراز نموده بود.

گینگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین اما با تاکید بر حمایتش از روند صلح به مالکیت و رهبری افغانستان می گوید: از روند صلح گسترده و فراگیر که به رهبری و مالکیت افغان ها باشد قاطعانه پشتیبانی می کنیم. ما آماده همکاری با تمامی طرف ها برای زمینه سازی و یاری به روند صلح از جمله گفت وگوها و مذاکرات بین الافغانی هستیم.

هنوز زمان برگزاری نشست بین الافغانی پکن تعیین نشده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 645

به "هیئتی از دولت افغانستان در نشست پکن حاضر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیئتی از دولت افغانستان در نشست پکن حاضر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید