هیچ زمانی برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران قطعی نشده است، اعلام برنامه جایگزین احتمالی در انتها مردادماه

به گزارش تور ترکیه ارزان، سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی گفت: هیچ زمانی برای نمایشگاه کتاب تهران قطعی نشده است و به صورت قطعی هم نمی توانیم اعلام کنیم که نمایشگاه کتاب امسال برگزار می شود یا برگزار نمی شود.

هیچ زمانی برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران قطعی نشده است، اعلام برنامه جایگزین احتمالی در انتها مردادماه

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات و کتاب گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری تور ترکیه ارزان، زمان برگزاری سی و سومین دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال 1399 به دلیل شرایط پیش آمده به واسطه شیوع ویروس کرونا به زمانی نامعلوم منتقل شد و همچنان برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی در هاله ای از ابهام واقع شده است.

اعلام برنامه جایگزین احتاقتصادی در پایان مردادماه

ایوب دهقانکار، سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی درباره آخرین خبرها از برگزاری نمایشگاه کتاب امسال گفت: با صحبت های اولیه ای که با ستاد ملی مقابله با کرونا کرده بودیم امیدوار بودیم که در فصل تابستان یعنی ماه های تیر و مرداد نمایشگاه کتاب را طبق روال گذشته برگزار کنیم اما آنچه از شرایط کرونا در کشور تعیین است قاعدتاً الان شرایط برای برگزاری نمایشگاه کتاب فراهم نیست.

وی افزود: باتوجه به اهمیتی که نمایشگاه کتاب تهران دارد تا جایی که امکان داشته باشد صبر می کنیم تا اگر شرایط بهبود پیدا کرد نمایشگاه را برگزار کنیم. اگر ببینیم تا پایان ماه های تیر و مرداد شرایط مساعد نبود و نتوانستیم نمایشگاه را برگزار کنیم قطعاً روش های جایگزین را اعلام خواهیم کرد.

سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی درباره نگرانی هایی برگزاری نمایشگاه در فصل پاییز که فصل فروش کتاب برای کتاب فروشی ها و ناشران است، اظهار کرد: تمام این موارد در شورای سیاست گذاری بررسی و لحاظ خواهد شد یعنی درعین حال که می خواهیم نمایشگاه کتاب تهران را با هدف کمک به صنعت نشر و چرخه اقتصادی ناشران برگزار بکنیم قاعدتاً نباید به گونه ای برگزار شود که باعث ضرر و زیان کتاب فروشان هم بشود بنابراین همه این ها در شورای سیاست گذاری لحاظ می شود.

برگزاری نمایشگاه کتاب تهران همچنان در هاله ای از ابهام

دهقانکار با بیان اینکه در فرایند تصمیم گیری شورای سیاست گذاری جمیع شرایط در نظر گرفته خواهد شد، گفت: در نظر داریم تصمیم نهایی در کنار تأمین سلامت مردم در مجموع به نفع کل صنعت نشر و کتاب باشد. اصلاً هیچ زمانی برای نمایشگاه کتاب تهران قطعی نشده است و به صورت قطعی هم نمی توانیم اعلام کنیم که نمایشگاه کتاب امسال برگزار می شود یا برگزار نمی شود.

وی گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب در فصل پاییز هم جزو مواردی است که مطرح شده است درعین حال شورای سیاست گذاری تمام این موارد را بررسی می کند و برای برگزاری و یا عدم برگزاری نمایشگاه تصمیم می گیرد.

4028/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1281

به "هیچ زمانی برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران قطعی نشده است، اعلام برنامه جایگزین احتمالی در انتها مردادماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ زمانی برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران قطعی نشده است، اعلام برنامه جایگزین احتمالی در انتها مردادماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید