واکسیناسیون سالمندان آسایشگاه کهریزک در 2 روز

به گزارش تور ترکیه ارزان، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: امروز اولین دوره واکسیناسیون سالمندان را در آسایشگاه کهریزک آغاز کردیم که تا دو روز دیگر کل این مجموعه واکسیناسیون می گردد.

واکسیناسیون سالمندان آسایشگاه کهریزک در 2 روز

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر سعید نمکی در مراسم واکسیناسیون مرحله اول گروه های پرخطر، گفت: امروز اولین دوره واکسیناسیون سالمندان را در آسایشگاه کهریزک شروع کردیم که تا دو روز دیگر کل این مجموعه واکسیناسیون خواهد شد و در ادامه، واکسن به گروه های پرخطر در شهر های دیگر تزریق می گردد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور تاکید نمود: تزریق واکسن به گروه های پرخطر هیچ هزینه ای برای افراد نخواهد داشت.

واکسیناسیون بیست هزار نفر از گروه های پرخطر سالمندان در مرحله اول

وی گفت: واکسیناسیون گروه های پرخطر سالمندان از امروز شروع شده که در این مرحله بیست هزار نفر از سالمندان واکسینه می شوند.

نمکی در حاشیه مراسم نمادین شروع واکسیناسیون سالمندان در آسایشگاه کهریزک در جمع خبرنگاران، اضافه نمود: در این مرحله علاوه بر همکاران ما در نظام سلامت و بخش های آی سی یو و گروه های پرخطر در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی، واکسیناسیون سالمندان به عنوان گروه های آسیب پذیر انجام می گردد که مراسم امروز در آسایشگاه کهریزک به صورت نمادین بود و از فردا در بیشتر آسایشگاه ها و سرای سالمندان واکسیناسیون ادامه می یابد.

وی اضافه نمود: بر اساس سند ملی تدوین شده واکسیناسیون کووید قرار است در مرحله اول کادر بهداشت درمان و در کنار آن گروه های آسیب پذیر مانند سالمندان، بیماران خاص، جانبازان شیمیایی و گروه های پرخطر که در معرض آلودگی هستند واکسینه شوند و بعد از آن مردم عادی تا 70% واکسینه می شوند برآورد ما این است تا خاتمه شهریور بتوانیم بیشتر گروه های هدف را واکسینه کنیم.

وزیر بهداشت در این باره که در فضای مجازی از شیوع کرونای ایرانی خبر داده شده گفت: هنوز جهش داخلی قابل توجه که آن را به عنوان جهش ملی اعلام کنیم نداریم، اما هر لحظه ممکن است در گوشه ای از کشور دچار جهش جدید ویروس شویم.

وی درباره آخرین وضع بیماری کووید 19 در کشور گفت: امروز همکاران ما بر اوضاع به صورت کامل مسلط هستند و تعداد آزمایش ها را افزایش دادیم به طور نمونه امروز در استان خوزستان 12500 آزمایش تشخیص کووید 19 اجرا شده این در حالی است که قبلاً در کل کشور روزانه 25000 آزمایش تشخیص کووید انجام می شد.

نمکی با بیان اینکه هم اکنون از مرز روزانه 100 هزار آزمایش کووید عبور کردیم، اضافه نمود: خانه به خانه به دنبال موارد ابتلا می گردیم و اگر مردم یاری و پروتکل ها را رعایت نمایند همکاران ما کنترل اوضاع را در دست دارند و نگرانی عمده ای در این حوزه نداریم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1691

به "واکسیناسیون سالمندان آسایشگاه کهریزک در 2 روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون سالمندان آسایشگاه کهریزک در 2 روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید