واکنش اردوغان به کاهش رتبه اعتباری ترکیه توسط موسسات آمریکایی

به گزارش تور ترکیه ارزان، یک روز پس از آن که دو موسسه رتبه بندی آمریکایی رتبه اعتباری ترکیه را به پرریسک برای سرمایه گذاری تنزل دادند، اردوغان گفت با این بازی با اقتصاد کشورش مقابله می نماید.

واکنش اردوغان به کاهش رتبه اعتباری ترکیه توسط موسسات آمریکایی

به گزارش تور ترکیه ارزان به نقل از رویترز، موسسه های مودی و استاندارد اند پورز با اشاره به نوسانات ارزی اخیر ترکیه، رتبه اعتباری ترکیه را کاهش دادند و سرمایه گذاری در این کشور را پرریسک اعلام کردند. لیر ترکیه سال جاری 40 درصد ارزش خود در برابر دلار را از دست داده است.

اردوغان در واکنش به این رتبه بندی جدید در سخنرانی خود در جمع اعضای جزب حاکم گفت: امروز برخی کوشش می نمایند از طریق اقتصاد، ما را با نرخ بهره، نرخ ارز، تورم و سرمایه گذاری تهدید نمایند. به آن ها می گویم می دانیم که در حال چه بازی ای هستید و با شما مقابله خواهیم کرد.

ریزش ارزش لیر به سایر ارزهای نوظهور جهان نیز سرایت نموده و نگرانی ها از تشدید بحران اقتصادی را افزایش داده است. بحران در ترکیه وابسته به واردات انرژی و سرمایه گذاری خارجی، بیش از همه نمادهای بانکی را تحت تاثیر قرار داده است.

تنش ها بین آنکارا و واشنگتن پس از آن شروع شد که آمریکا به بهانه بازداشت یک کشیش این کشور که ترکیه وی را به جاسوسی متهم نموده، تحریم هایی علیه 2 وزیر ترک وضع کرد و سپس با افزایش تنش ها، تعرفه وارداتی فولاد ترکیه 2 برابر شد.

اردوغان با اشاره به اقدامات اخیر آمریکا بر ضد کشورش گفت: تسلیم کسانی که طوری رفتار می نمایند که ما شریک استراتژیک شان هستیم اما در عمل ما را هدفی استراتژیک قرار داده اند، نشده ایم و نخواهیم شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 126

به "واکنش اردوغان به کاهش رتبه اعتباری ترکیه توسط موسسات آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اردوغان به کاهش رتبه اعتباری ترکیه توسط موسسات آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید