واکنش ظریف به لفاظی های برجامی اروپایی ها

به گزارش تور ترکیه ارزان، وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توییتر از موضع کشور های اروپایی درباره ایران انتقاد نموده و نوشت که سه کشور اروپایی برای انجام وظایف خود تحت برجام تا کنون چه کاری انجام داده اند؟

واکنش ظریف به لفاظی های برجامی اروپایی ها

با ما سفر کنید و با قیمت روز تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پیغامی در توییتر به بدعهدی سه کشور اروپایی در ایفای تعهدات خود بر اساس توافق برجام اشاره نمود.

وی در این پیغام توییتری نوشت: آیا سه شریک اروپایی ما بند 36 برجام و نامه های متعدد ایران بر این اساس را خوانده اند؟

وزیر امور خارجه ایران اضافه نمود: طبق کدام منطق ایران موظف به متوقف کردن آن دسته از اقدامات اصلاحی است که یک سال تمام بعد از خروج آمریکا از برجام- که همچنان به نقض توافق ادامه می دهد- اتحاذ نموده است؟

ظریف در انتها این پیغام توییتری تاکید نمود: سه کشور اروپایی برای انجام وظایف خود چه کاری انجام داده اند؟

سه کشور اروپایی امضاکننده توافق هسته ای ایران روز آدینه با صدور یک بیانیه مشترک بار دیگر اتهام زنی به تهران در موضوع پایبندی به تعهدات توافق هسته ای برجام را تکرار کردند.

در بیانیه مشترک این کشور با آلمان و فرانسه آمده است: ما دولت های فرانسه، آلمان و پادشاهی متحده (انگلیس) با نگرانی بسیار تاییدیه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی را که طی آن اعلام شده، ایران در حال فراوری اورانیوم فلزی است را نگاه کردیم، اقدامی که نقض برجام است. طبق برجام، ایران متعهد شده که طی 15 سال در زمینه فعالیت های فراوری یا به دست آوردن اورانیوم فلزی یا تحقیقات و توسعه روی استخراج اورانیوم اقدام نکند.

آن ها در انتها بیانیه ادعایی خود ادعا کردند: ما قویا از ایران می خواهیم بدون هر گونه تاخیری این اقدامات خود را متوقف کند و اقدامات جدیدی در حوزه عدم پایبندی (به تعهدات برجامی) در برنامه هسته ای خود برندارد. ایران با تشدید اقدامات خود در زمینه عدم پایبندی (به برجام)، در حال تضعیف کردن فرصت احیای دیپلماسی برای رسیدن کامل به اهداف برجام است.

لفاظی جدید تروئیکای اروپایی و تکرار ادعای عدم پایبندی ایران به برجام در شرایطی صورت گرفته که فرانسه، آلمان و انگلیس به رغم امضای این توافق و اعلام مکرر تعهدشان به آن، در عمل اقدامی برای اجرای تعهداتشان انجام نداده و فقط خواهان ادامه پایبندی یک طرفه ایران به تعهداتش شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1661

به "واکنش ظریف به لفاظی های برجامی اروپایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ظریف به لفاظی های برجامی اروپایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید