وزیر خارجه قطر: تهران یک شریک مهم برای ماست، در طول تاریخ هیچ مسئله ای با ایران نداشته ایم

به گزارش تور ترکیه ارزان، وزیر امور خارجه قطر با بیان اینکه ایران در زمان سختی در کنار ملت قطر ایستاد، تاکید نمود: روابط میان دو کشور بر اساس احترام متقابل است.

وزیر خارجه قطر: تهران یک شریک مهم برای ماست، در طول تاریخ هیچ مسئله ای با ایران نداشته ایم

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از العربی الجدید، محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی، وزیر خارجه قطر که در نشست امنیتی دوحه سخن می گفت ادامه داد: ایران همسایه ماست. ما در مسائل بسیاری درباره منطقه با ایران اختلاف داریم؛ بعضی فعالیت های آنها را تایید نمی کنیم و آنها نیز بعضی اقدامات ما را تایید نمی کنندولی یک تفاهم میان دو کشور وجود دارد چرا که ما همسایه هستیم و باید با هم همزیستی داشته باشیم و این روابط موجود بر پایه احترام متقابل را حفظ نموده ایم.

وزیر خارجه قطر ادامه داد: ایران در مقابل محاصره مالی کشور ما، در کنار ملت قطر ایستاد و تمام تسهیلات لازم را برای ما فراهم کردو به یک شریک مهم برای قطر تبدیل شد اما ما نمی خواهیم احتیاج و احتیاج ما بر روابطمان با دیگران تاثیر بگذارد.

به گزارش اسپوتنیک، آل ثانی درباره اختلافات ایران-آمریکا هم گفت: ما واسطه بین ایران و آمریکا نیستیم، اما می خواهیم مطمئن شویم که بین آنها هیچ گونه درگیری رخ نمی دهد که بتواند بر اوضاع در منطقه و سایر کشورها تاثیر بگذارد.

به گفته وی در کل تاریخ حیات قطر هیچ گونه مسئله ای با ایران نداشته است و از زمان اجرای تحریم توسط کشورهای همسایه در سال 2017 ایران به دوحه برای بقا یاری نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 2 آبان 1398 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 595

به "وزیر خارجه قطر: تهران یک شریک مهم برای ماست، در طول تاریخ هیچ مسئله ای با ایران نداشته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه قطر: تهران یک شریک مهم برای ماست، در طول تاریخ هیچ مسئله ای با ایران نداشته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید