پلیس تایوان به مرد مظنون به جاسازی یک وسیله انفجاری شلیک کرد

به گزارش تور ترکیه ارزان، خبرگزاری مرکزی تایوان گزارش داد، پلیس تایوان امروز (شنبه) در جنوب این جزیره به مردی که مظنون به جاسازی یک وسیله انفجاری در خارج از دفتر کارزار انتخاباتی مهم ترین حزب اپوزیسیون این منطقه خودگردان بود، شلیک کرد.

پلیس تایوان به مرد مظنون به جاسازی یک وسیله انفجاری شلیک کرد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، تایوان در 11 ژانویه انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی برگزار می کند و رقابت های انتخاباتی به دلیل به چالش کشیده شدن حزب حاکم ترقی خواه دموکراتیک متعلق به تسای اینگ ون، رئیس جمهوری تایوان که اخیرا در رقابت های انتخاباتی بسیار جلوتر از رقیبانش قرار گرفته است، توسط حزب کومینتانگ، در نوسان کامل قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است، این وسیله مشکوک که در ورودی دفتر حزب کومینتانگ در شهر تاینان گذاشته شد، متشکل از سیم ، مایع و پودر است. همچنین در این گزارش آمده است که پلیس یک مظنون را که مردی با نام خانوادگی وو است، در شهر کائوهسیونگ در همسایگی تاینان ردیابی کرد و بعد از توقفی طولانی به ساختمانی حمله و به این مرد شلیک کرد. این مظنون سپس به بیمارستان منتقل شد.

رقابت های انتخاباتی در تایوان همواره پر شور و پر سر و صدا هستند، ولی معمولا انتخابات ها به صورت مسالمت آمیز برگزار می شوند. در سال 2004، چن شویی بیان، رئیس جمهوری وقت تایوان از حزب ترقی خواه دموکراتیک، بعد از اصابت گلوله به همراه شریک انتخاباتی اش، با اختلاف کم در انتخابات پیروز شد. حزب کومینتانگ سپس اظهار کرد، این اتفاق به صورت نمایشی و برای کسب آراء بیشتر اجرا شده بود.

حزب کومینتانگ به دنبال روابط نزدیک با چین است که تایوان را صرفا یک استان شورشی خود در نظر می گیرد و آن را بخشی از قلمرو خود می داند. این در حالی است که حزب دموکراتیک پیشرو طرفدار استقلال رسمی جزیره تایوان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 830

به "پلیس تایوان به مرد مظنون به جاسازی یک وسیله انفجاری شلیک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس تایوان به مرد مظنون به جاسازی یک وسیله انفجاری شلیک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید