پکن: واشنگتن رویکرد غلط خود در تحریم های یکجانبه را تصحیح کند

به گزارش تور ترکیه ارزان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین با انتقاد از اقدام آمریکا در تحریم چند شرکت چینی به دلیل ارتباط با ایران گفت که واشنگتن رویکرد غلط خود در تحریم های یکجانبه را تصحیح کند.

پکن: واشنگتن رویکرد غلط خود در تحریم های یکجانبه را تصحیح کند

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور ترکیه ارزان، چین روز آدینه از واشنگتن خواست تا تحریم های اعمالی علیه شرکت های چینی به اتهام یاری به ایران برای دستیابی به تجهیزات برای برنامه هسته ای خود را تصحیح کند.

به گزارش سی تی وی نیوز، گنگ شائونگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: فشار آمریکا بر ایران و اقدام علیه شرکت ها در کشورهای ثالت، علت ریشه ای تنش ها با تهران است.

وی افزود: چین همواره و قاطعانه با تحریم های یکجانبه علیه دیگر کشورها از جمله چین مخالف است. ما از آمریکا می خواهیم که فورا این رویکرد غلط را تصحیح نموده و صادقانه به حقوق مشروع و منافع تمامی گروه ها احترام بگذارد.

وزارت خزانه داری آمریکا روز پنج شنبه تحریم های تازه ای را علیه چند فرد ایرانی و چند شرکت ایرانی و چینی، اعمال کرد. واشنگتن این افراد و شرکت ها را به همکاری با برنامه هسته ای ایران متهم نموده است.(جزئیات بیشتر)

گنگ در ادامه سخنانش گفت که پکن مخالف اشاعه هسته ای بوده اما تحریم های یکجانبه آمریکا را نیز رد می نماید.

وی گفت: ما قاطعانه با هر نوع فعالیت اشاعه مخالف بوده و همواره به صورت سختگیرانه قوانین بین المللی مربوطه را اجرا نموده و به همکاری بین الملی در زمینه عدم اشاعه پایبند هستیم.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 388

به "پکن: واشنگتن رویکرد غلط خود در تحریم های یکجانبه را تصحیح کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: واشنگتن رویکرد غلط خود در تحریم های یکجانبه را تصحیح کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید