پیروزی قاطع رئیس جمهور کره جنوبی در انتخابات

به گزارش تور ترکیه ارزان، نتایج اولیه انتخابات پارلمانی کره جنوبی نشان می دهد، حزب حاکم این کشور وابسته به مون جائه اون رئیس جمهور کره جنوبی یک پیروزی قاطع به دست آورده است.

پیروزی قاطع رئیس جمهور کره جنوبی در انتخابات

به گزارش گروه بین الملل تور ترکیه ارزان، نتایج اولیه انتخابات مجلسی کره جنوبی که همزمان با ادامه مقابله با شیوع ویروس کرونا برگزار گردید، از پیروزی حزب حاکم و حضور گسترده مردم این کشور در انتخابات حکایت دارد.

بنا بر گزارش شبکه دویچه وله، نتایج اولیه نشان می دهند که حزب حاکم دموکراتیک کره جنوبی (وابسته به مون جائه این رئیس جمهور) در انتخابات مجلسی این کشور توانستند به 180 کرسی از مجموع 300 کرسی مجلس دست یابند.

کسب این تعداد از کرسی های مجلس کره جنوبی در شرایطی انجام شده که حزب وابسته به رئیس جمهور تا پیش از این 120 کرسی را در اختیار داشته است.

طبق نتایج اعلام شده توسط کمیسیون انتخابات کره جنوبی، حزب اپوزیسیون محافظه کار این کشور 103 کرسی مجلس را کسب نموده است.

از جمله موارد قابل توجه این انتخابات، میزان مشارکت بالای رای دهندگان در کره جنوبی به رغم تهدیدات ناشی از ویروس کرونا بود.

تحلیلگران مسائل انتخاباتی با اشاره به حضور 66.2 درصدی مشارکت در این انتخابات، پیروزی قاطع حزب رئیس جمهور کره جنوبی نشانه رضایت مردم از عملکرد دولت در مقابله با کرونا بوده است.

انتخابات مجلسی کره جنوبی رکورد میزان مشارکت در انتخابات مجلسی این کشور از سال 1992 تا به امروز را شکست.

تا پیش از شیوع ویروس کرونا در کره جنوبی، نظرسنجیها نشان می داد که حزب رئیس جمهور این کشور به دلیل کاهش رشد مالی و نارضایتی از عملکرد او در مدیریت روابط با کره شمالی از شانسی برای پیروزی برخوردار نبوده اما با شیوع کرونا این فرایند تغییر کرد.

انتخابات مجلسی در کره جنوبی اولین انتخاباتی سراسری و ملی در دنیا است که در بحبوحه شیوع کرونا برگزار گردید.

مسئولان برگزاری انتخابات در کره جنوبی خواهان پوشیدن دستکش، ماسک و اتخاذ دیگر تدابیر توسط رای دهندگان به منظور مقابله با کرونا شدند و به وسیله ایمیل و دیگر امکانات ویژه توانستند امکان مشارکت 2800 مبتلا به کرونا را فراهم نمایند.

طبق آخرین خبرها از کره جنوبی، طی بیست وچهار ساعت گذشته 22 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا و فوت 4 نفر ثبت شده و تعداد کل مبتلایان به 10613 و فوتی ها به 229 نفر رسید.

تا به امروز 7757 مبتلا به کرونا در کره جنوبی بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 خرداد 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1119

به "پیروزی قاطع رئیس جمهور کره جنوبی در انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی قاطع رئیس جمهور کره جنوبی در انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید