گران ترین قهوه دنیا در تایلند

به گزارش تور ترکیه ارزان، گران‌قیمت‌ترین قهوه جهان در کشور تایلند به کمک فیل‌ها تولید می‌شود. این قهوه به شکل عجیبی به عمل می‌آید و به نام عاج سیاه معروف است. برای این که با فرایند تولید این قهوه و قیمت آن آشنا شوید، این مقاله را بخوانید.

گران ترین قهوه دنیا در تایلند

برای تولید این نوع از قهوه گران در کشور تایلند قهوه را به خورد فیل می‌دهند. دستگاه گوارش این حیوان غول‌پیکر پروتئین این قهوه را از بین برده و به آن طعم خاص و منحصر به فرد می‌دهد. این قهوه به مقدار فراوان تولید نمی‌شود و تولید آن تنها در انحصار یک شرکت تایلندی می‌باشد و به مقدار بسیار محدودی عرضه می‌شود. برای بازدید از شگفتی‌های این تایلند با اطلاع از قیمت تور تایلند عازم این کشور شوید.

این قهوه در بازار چهار کشور از جهان عرضه شده است و قدمت عرضه آن به کمتر از دو سال می‌رسد. شاید برای‌ شما هم جالب باشد که بدانید این نوع قهوه از گران‌قیمت‌ترین قهوه‌های موجود در دنیا می‌باشد و هر کیلو از 1100 دلار قیمت دارد. قیمت یک فنجان از این قهوه در هتل های لوکس و گران‌قیمت کشور تایلند چیزی در حدود 50 دلار قیمت دارد.

این نوع خاص از قهوه در شمال کشور تایلند تولید می‌شود. این مکان جایی است که در آن به فیل‌های سرگردان را پناه داده می‌شود. این منطقه به نوعی همان منطقه‌ای است که دومین تولید کننده تریاک در جهان است. این قهوه از نوع قهوه عربی تایلند می‌باشد و در ارتفاع بالای 1500 متر از سطح دریا رشد می‌کند. برای تجربه طعم عالی و متفاوت قهوه عاج سیاه باید به کافه‌های کشور تایلند سری بزنید.

در فرایند تولید این قهوه فیل‌ها این میوه را می‌خورند و در طی 15 تا 70 ساعت از دستگاه گوارش فیل‌های تایلندی عبور می‌کند. بعد از طی این مراحل میوه‌های سالم جدا می‌شوند. آن‌ها میوه‌های سالم را در مدفوع فیل پیدا کرده و بعد از شستشوی آن‌ها، دانه‌ها را از درون میوه بیرون آورده و برای بو دادن به بانکوک می‌فرستند.

برای تولید یک کیلو قهوه عاج سیاه، 33 کیلوگرم قهوه خام نیاز می‌باشد. بسیاری از میوه‌های این قهوه را فیل ها می‌جوند و یا در دستگاه گوارش این فیل ها هضم می‌شوند و بسیاری از این میوه‌ها تخمیر شده است. علاوه بر این، یافتن میوه‌های سالم هم کار بسیار دشواری خواهد بود.

انتشار: 8 مرداد 1396 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 15

به "گران ترین قهوه دنیا در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گران ترین قهوه دنیا در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید