8 اشتباه در لباس پوشیدن که آقایان برای جوان تر به نظر رسیدن انجام می دهند

به گزارش تور ترکیه ارزان، امروزه بسیاری از آقایان به مد و فشن علاقه مند شده اند و پا به پای خانم ها سعی می نمایند ترندهای جدید را دنبال و امتحان نمایند. برای اینکه استایل مناسبی داشته باشید، باید لباس هایتان را با توجه به سن تان انتخاب کنید. اما گاهی اوقات برخی از آقایان به دلایل مختلف ازجمله نداشتن آگاهی، لباسی می پوشند که باعث می گردد مثل مرد مسنی شوند که می خواهد مانند یک فرد جوان به نظر بیاید. افزایش سن طبیعی است و همه باید آن را بپذیرند. راه حل مناسب برای خوش استایل بودن در سن بالا این نیست که مانند جوان ها لباس بپوشید؛ بلکه باید متناسب با سن خود، یک استایل مناسب و شیک را انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم به 8 مورد از اشتباهات رایج آقایان در لباس پوشیدن، برای جوان تر به نظر رسیدن بپردازیم. در ادامه با مجله خبرنگاران همراه باشید.

8 اشتباه در لباس پوشیدن که آقایان برای جوان تر به نظر رسیدن انجام می دهند
  • هدایت جامع برای خرید شال مردانه

1. پوشیدن لباس ورزشی در مکان های عمومی

پوشیدن شلوار گرم کن یا ست شلوار و سویشرت ورزشی در مکان های عمومی زمانی که در حال ورزش کردن نیستید، اصلا کار خوبی نیست. اگرچه امروزه جوانان در مکان های عمومی شلوار گرم کن می پوشند، اما این کار برای افرادی که سن شان بیشتر است، وجهه مناسبی ندارد. اگر یک فرد میان سال لباس ورزشی بپوشد و در مکان های عمومی ظاهر گردد، احتمالا انگشت نمای همه گردد و مردم با تعجب او را نگاه نمایند.

این نوع لباس پوشیدن به جای اینکه باعث گردد جوان تر به نظر برسید، شما را تنبل و بداستایل جلوه می دهد. توجه داشته باشید که پوشیدن لباس های غیررسمی، شانس شما را در جوان تر به نظر رسیدن افزایش نمی دهند. پس از این اشتباه دوری کنید.

به جای لباس ورزشی و شلوار گرم کن، برای اینکه جوان (و نه خیلی جوان) به نظر برسید، اگر هوا خیلی گرم است، یک تی شرت یقه دار و شلوارک بپوشید. البته برای لباس پوشیدن بهتر است فرهنگ مکانی که زندگی می کنید را هم در نظر بگیرید. پوشیدن شلوارک برای آقایان مسن در ایران وجهه چندان خوبی ندارد. اگر هوا چندان گرم نیست، یک شلوار بلندتر بپوشید.

پارچه کتان هم برای آقایانی که سن شان بیشتر است، گزینه خوبی است؛ چون غیررسمی به نظر می آید و باعث می گردد در عین جوان تر به نظر رسیدن، استایل کلاسیک و شیکی داشته باشید.

  • راهنمای جامع انتخاب ست لباس ورزشی مردانه برای باشگاه
  • 9 قانون تیپ رسمی مردانه که فقط آقایان خوشتیپ می دانند

2. پوشیدن کفش کتانی در زمان نامناسب

پوشیدن کفش کتانی در همه جا و با هر استایلی، یکی از اشتباهات رایج آقایان در لباس پوشیدن است. با افزایش سن، تمایل ما برای پوشیدن لباس ها و کفش های راحت بیشتر می گردد. بنابراین کفش کتانی ممکن است یک ایده عالی به نظر بیاید، چون پا در آن راحت است. امروزه یکی از ترندهای موجود برای جوانان، پوشیدن کفش کتانی با تمام لباس ها از جمله لباس ورزشی و حتی کت و شلوار است.

اما به عنوان فردی که دیگر جوان نیستید، نباید با همه لباس هایتان کفش کتانی بپوشید، چون کاملا تعیین می گردد که تمام کوشش تان را نموده اید که جوان به نظر برسید. به عنوان یک فرد میان سال، نباید شلخته و نامرتب به نظر برسید. اما این بدین معنی نیست که همواره لباس های رسمی بپوشید، بلکه باید اصول لباس غیر رسمی پوشیدن را بلد باشید. کفش کتانی چرمی را می توانید با شلوار چینو یا شلوار جین ست کنید.

زمانی که خرید می روید، یا بیرون کار دارید، می توانید کفش ورزشی بپوشید. کفش لوفر هم گزینه خوبی است. با پوشیدن این کفش علاوه بر اینکه پاهایتان راحت خواهند بود، شیک و خوش تیپ هم به نظر خواهید رسید. با این کفش ها جوان به نظر می رسید، اما نه خیلی جوان.

  • 6 مدل کفش مردانه که تمام آقایان باید داشته باشند

3. پوشیدن کلاه لبه دار ورزشی به عنوان یک اکسسوری غیررسمی

لباس های ورزشی را مانند کلاه لبه دار بیسبال، باید در مکان مناسب بپوشید؛ به طور مثال زمانی که به استادیوم می روید، می توانید این کلاه را بپوشید. اما اگر کلاه لبه دار را زمانی بپوشید که با دوستان تان برای خوش گذرانی بیرون می روید، استایل تان بد خواهد شد. اگر این کار را برای جوا ن تر به نظر رسیدن انجام می دهید، باید به شما بگوییم که این کار هیچ تاثیر مثبتی در این موضوع ندارد و حتی باعث می گردد تیپ تان هم زیر سوال برود.

  • انواع کلاه مردانه زمستانی که شما را گرم تر می نمایند

4. پوشیدن لباس های مد روز و تنگ

پوشیدن لباس های خیلی تنگ، یکی دیگر از اشتباهات رایج آقایان در لباس پوشیدن است. اول از همه توجه داشته باشید که لباس هایی مد می شوند، خیلی زود هم از مد میفتند. دوم اینکه این لباس ها معمولا برای جوانان ترند می شوند و پوشیدن لباس های ترند شده برای جوانان توسط افرادی که سن شان بیشتر است، چندان مناسب نیست . افزایش سن، اضافه وزن را هم به دنبال دارد. این یعنی پوشیدن لباس های تنگ باعث می گردد هر قسمتی از بدن تان که چربی اضافه دارد (مثل شکم تان)، کاملا نمایان گردد و طبیعتا این موضوع به جوان تر به نظر رسیدن شما هیچ یاریی نمی نماید.

علاوه بر این، هرچه سن تان بیشتر گردد، دیگر لباس های ترند شده به شما نمی آیند. پوشیدن لباس های تنگ و کوچک تر از سایزتان (مانند شلوار جین اسکینی یا کت خیلی تنگ)، باعث می گردد بد لباس به نظر بیایید، چون این نوع لباس ها نشان می دهند که شما حاضر هستید به هر قیمتی خوش تیپ به نظر بیایید، حتی اگر لباس هایتان اندازه شما نباشند. اما این بدین معنی نیست که کلا از ترند دور شوید. اگر مد روز، پوشیدن کت شلوار تنگ است، شلوار گشادی که دارید را به خیاط بدهید تا کمی آن را تنگ کند. از این طریق هم مد را دنبال نموده اید و به روز به نظر می آیید و هم با پوشیدن لباس های بیش از حد تنگ، خودتان را اذیت ننموده اید. حواس تان باشد خیاط، لباس شما را زیاد تنگ نکند.

5. پوشیدن شلوار جین زشت و بدقواره

لباس پوشیدن شلوار جینی که رنگ یا اندازه مناسبی ندارد، یکی دیگر از اشتباهات رایج آقایان در لباس پوشیدن است. شاید باور نکنید اما شلوار جین و چینو، در صورتی که به درستی انتخاب نشوند، می توانند شما را از مد افتاده جلوه دهند. به طور مثال، پوشیدن شلوار جین اسکینی پاره پاره (یا زاپ دار) برای آقایانی که جوان نیستند، اصلا جلوه خوبی ندارد. واضح است که پوشیدن شلوارهای گلدوزی شده هم برای آقایان مسن مناسب نیست، چون باعث می گردد تبدیل به فردی شوند که خیلی کوشش نموده جوان تر از سنش به نظر بیاید.

اگر می خواهید جوان و در عین حال به روز به نظر بیایید، باید استایلی را انتخاب کنید که ترکیبی از ترند و کلاسیک است. این یعنی شلوار جینی بپوشید که نه خیلی تنگ باشد نه خیلی گشاد ، رنگ آن نه خیلی روشن باشد نه خیلی تیره. اندازه آن هم برایتان مناسب باشد و پارگی نداشته باشد. پاچه شلوارتان را تا نزنید. تعیین است که پوشیدن شلوار های فاق کوتاه هم اصلا جلوه خوبی برای آقایان مسن نخواهد داشت.

6. پوشیدن لباس مشکی از سر تا پا

خیلی از افراد، به اضافه کردن رنگ مشکی در استایل خود علاقه دارند، چون این رنگ جذابیت خاصی دارد و افراد را لاغرتر نشان می دهد. اما اگر آقایان مسن در استایل شان بیش از حد از رنگ مشکی استفاده نمایند، مسن تر از آن چیزی که هستند به نظر می آیند.

با افزایش سن، رنگ پوست کمرنگ تر و بی حال تر می گردد. اگر از سر تا پا مشکی بپوشید، چین و چروک و خطوط ظریف پوست تان بیشتر به چشم می آید. به همین دلیل، ممکن است دیگران از روی حالت چهره شما تصور نمایند شما خسته و بی حال هستید. بنابراین به استایل مشکی، رنگ های دیگری هم اضافه کنید.

7. استفاده بیش از حد از اکسسوری

هیچ کس نمی تواند نقش اکسسوری را در داشتن استایل بهتر نادیده بگیرد. استفاده متوسط از اکسسوری هایی مانند ساعت یا انگشتر هیچ ایرادی ندارد و حتی به خوش تیپ شدن تان یاری می نماید. اما اگر به عنوان یک فرد مسن، از تعداد زیادی انگشتر و دست بند بهره ببرید، بداستایل به نظر می رسید؛ به ویژه اگر تمام اکسسوری هایی که استفاده می کنید، ظرافتی نداشته باشند و عظیم باشند.

8. پوشیدن لباس هایی که رنگ ها و طرح های افراطی دارند

پشین لباس هایی که طرح و رنگ افراطی دارند، یکی دیگر از اشتباهات رایج آقایان در لباس پوشیدن است. پوشیدن چنین لباس هایی توجه دیگران را جلب می نماید و ممکن است این موضوع برای افراد جوان ایرادی نداشته باشد. اما آقایان مسن باید از پوشیدن رنگ های به اصطلاح جیغ، مانند قرمز و سرخابی خودداری نمایند، چون این رنگ ها برای آن ها اصلا وجهه خوبی ندارد.

اما دقت کنید که این بدین معنی نیست که کلا در استایل تان از هیچ رنگی استفاده نکنید و فقط رنگ های تیره بپوشید، بلکه فقط باید تعادل را رعایت کنید و از طرح ها و رنگ های شلوغ و ترند شده برای جوانان کمتر بهره ببرید. ترکیب رنگ سفید و قهوه ای گزینه خوبی است و باعث می گردد یک فرد کلاسیک و خوش استایل به نظر بیایید.

نکته مهم: به بوی بدن و دهان تان توجه کنید

برخی از افراد به استایل شان توجه زیادی می نمایند و دوست دارند همواره خوش پوش و خوش تیپ به نظر بیایند، اما از رعایت بهداشت شخصی غافل می شوند. این همان چیزی است که باعث می گردد افراد خیلی پیر به نظر بیایند. پس هر وقت عرق کردید، بلافاصله دوش بگیرید و از دئودرانت (ضدعرق) بهره ببرید.

علاوه بر بوی بدن، حواس تان باید به بوی دهان تان هم باشد. بوی بد دهان ممکن است ناشی از خرابی دندان یا مسائل مربوط به معده باشد. سعی کنید علت بوی بد دهان را پیدا نموده و به دنبال برطرف آن باشید. دست کم روزی دو بار مسواک بزنید و از اهمیت این موضوع هم برای سلامت دندان ها و هم بوی دهان تان غافل نشوید.

نکته آخر

افزایش سن یک فرآیند طبیعی است که دیر یا زود، برای همه ما اتفاق میفتد. نکته مهمی که وجود دارد این است که نباید بیش از حد کوشش کنیم تا جوان تر از آن چیزی که هستیم، به نظر بیاییم. گاهی اوقات آقایان در لباس پوشیدن اشتباهاتی را انجام می دهند که نه تنها به جوان تر به نظر رسیدن آن ها یاریی نمی نماید، بلکه باعث می گردد بداستایل و حتی پیر هم به نظر بیایند. در این مقاله از مجله خبرنگاران به اشتباهات رایج آقایان در لباس پوشیدن پرداختیم. آقایان باید دقت نمایند که از انجام این اشتباهات خودداری نمایند، در غیر این صورت استایل شان خراب می گردد.

منبع:gentle mans gazette, main line mens wear

منبع: دیجی استایل
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1632

به "8 اشتباه در لباس پوشیدن که آقایان برای جوان تر به نظر رسیدن انجام می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 اشتباه در لباس پوشیدن که آقایان برای جوان تر به نظر رسیدن انجام می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید