اخلاق سیاه در زمین سبز!، اوضاع فوتبال ایران خراب است

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، بازیکنان و از همه بدتر بعضی از پیشکسوتان دو تیم پرسپولیس و استقلال، با به راه انداختن یک درگیری خشن و پر از صحنه های تاسف برانگیز، ضعف های اخلاقی و حرفه ای فوتبال ایران را به رخ تماشاگران کشیدند.

اخلاق سیاه در زمین سبز!، اوضاع فوتبال ایران خراب است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، داربی 95 تهران یک بار دیگر روی زشت خود را درست چندین ثانیه قبل از اتمام زمان قانونی مسابقه به نمایش گذاشت. بازیکنان و از همه بدتر بعضی از مربیان و عوامل باتجربه دو تیم با فرارهای تند و تیز و مشت و لگد خود، طرفداران و بینندگان تلویزیونی را انگشت به دهان گذاشتند و نشان دادند که اوضاع خراب تر از چیزی است که تصور می شود.

مدتی تصور غالب این بود که مشکل اصلی تقابل دو تیم، طرفداران دو آتشه است که با شعارها و حرکات خود باعث تهییج بازیکنان می شوند و آن ها را به یک درگیری تمام عیار سوق می دهند ولی به لطف ویروس کرونا (!!) معین شد که مشکل از جای دیگری است.

آخرین پرده از درگیری در بازی دو تیم به شامگاه بیست و چهارم اردیبهشت بازمی شود که بعد از 90 دقیقه بازی نه چندان زیبا و اما کاملا خشن که با داد و فریادهای بی مورد بازیکنان موجب افت فنی مسابقه شده بود، همه در انتظار دمیده شدن سوت سرانجام مسابقه بدون هیچ حرف و حدیثی خاصی بودند ولی یک جرقه برای روشن شدن چاشنی درگیری ها کافی بود تا بازیکنان و بعضی مربیان به جان هم بیفتند و عظیم و کوچک به همدیگر حمله ور شوند.

این اتفاق در شرایطی رخ داد که شواهد نشان می دهد مسئله ای جدی در طول مسابقه وجود نداشت و دوران حضور بعضی از حاشیه سازها هم در این مسابقه حساس به سر آمده اما چند حرکت بچگانه برای شروع تنش و درگیری کافی بود.

اگر چه خطای محمد نادری خشن بود اما قوانین فوتبال برای این قبیل حرکات خشن تنبیه قانونی را در نظر گرفته ولی بعضی بازیکنان متعصب نما، با شروع درگیری، یک غائله عظیم را به راه انداختند تا توده ای انسان بالغ در قرن بیست و یکم به جان هم بیفتند و بی فایده هیاهو به راه بیاندازند؛ آن هم در شرایطی که هیچ دلیلی برای این اتفاق وجود نداشت.

اگر چه قیاس فوتبال اروپا با فوتبال آماتوری ایران درست نیست ولی برای درک تفاوت کافی است نگاهی به بازی های حساس روزهای اخیر در فوتبال اروپا بیاندازید: رئال مادرید - چلسی، بارسلونا - اتلتیکو مادرید، میلان - یوونتوس، منچستر یونایتد - لیورپول و ... که همگی در اوج حساسیت و اهمیت برگزار گشت، بدون کمترین درگیری و با کیفیت فنی نسبتا بالا برگزار و تمام شد اما الکلاسیکوی وطنی به محلی برای زورآزمایی فوتبالیست ها بدل شده تا بعد از ماجرای بازی پرسپولیس و سپاهان، همچنان ضعف اخلاقی در فوتبال ایران در وخیم ترین شرایط خود قرار داشته باشد.

آقای عزیزی خادم، این حال فوتبال ایران است. امید است که کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فدراسیون تحت مدیریت شما درد را درست بشناسد درست عمل کند و درست درمان نماید. شعار فوتبال را به اینجا رسانده. لطفا شما دیگر شعار ندهید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1842

به "اخلاق سیاه در زمین سبز!، اوضاع فوتبال ایران خراب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخلاق سیاه در زمین سبز!، اوضاع فوتبال ایران خراب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید